Monika Földešiová Hokej

6 košických faciek

50. kolo hokejovej extraligy malo na programe aj zápas medzi Zvolenom a Košicami.

HKM Zvolen – HC Košice 1:6 (1:3, 0:2, 0:1) Góly: 6. Barinka – 10. Kristek, 14. Gron, 17. Frolík, 29. Miklík, 30. Zálešák, 42. Jenčík. Rozhodcovia Lokšík – Brath, Novák, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:2, zmeny: 21. Kristín za Škrečka (Zvolen), 1250 divákov.

Domáci pykali za svoje hokejové hriechy a po dvoch tretinách bolo zrejmé, že im odložený zápas nezapasoval do kariet. Spočiatku bolo podstatné, že rolba, ktorá zapríčinila odklad zápasu, fungovala a domáci sa solídne robehli do zápasu. V 6. min po chybe brankára Hudáčka, keď pomerne nešťastne vyrazil strelu Méryho, otvoril skóre Barinka. V tej chvíli sa žiadalo pokračovať v eláne, opak však bola pravda. Zvolenčania odrazu kopili chybu za chybou a servírovali puky súperovi do jasných šancí, dokonca pri presilovkách. V 10. min Kristek využil v oslabení chybu Čierneho na modrej, prekorčuľoval v brejku všetkých a Škrečko bol bezmocný. O necelé štyri minúty neskôr zasa nešťastne v strednom pásme stratil puk Pucher a Gron nekompromisne príklepom zavesil pod hornú žŕdku. V 17. min dokonal dielo ‚skazy‘ prvej tretiny Frolík po ukážkovej kombinácii s Hubom. V druhej tretine vsadili Zvolenčania všetko na jednu kartu, otvorili hru, aj brankára Škrečka vystriedali za Kristína, no nič im nepomohlo. Komorné prostredie zápasu vyznelo ešte komornejšie, keď v 29. min, opäť v oslabení, Miklík využil nepresnú rozohrávku Kristína, obkrúžil bránku a zasunul puk do siete. A aby toho nebolo dosť, tak onedlho Zálešák, ktorý skočil na ľad po odpykaní trestu, pohodlne v samostatnom nájazde zužitkoval Jenčíkovu nahrávku na piaty gól. V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, Dravecký v 42. min ešte neprekonal Miklíka, no vzápätí Jenčík v 42. min nikým neatakovaný pridal ďalší blen domácim do pohára. Potom sa zápas bez výraznejšiu vzruchu už len dohrával s jedinými pánmi, košickými, na ľade.