Webnoviny - Hokej

Banská Bystrica zvíťazila na Zvolenom

V Banskej Bystrici sa od úvodného buly hral svižný hokej s patričným nasadením a góly nenechali na seba dlho čakať.

Už po 48 sekundách otváral skóre domáci Bulík, ktorý prenikol po pravej strane a prudkou strelou zavesil puk pod hornú žŕdku zvolenskej bránky. Na začiatku 4. min domáci zvýšili skóre už na 2:0, keď zvolenskou obranou prešiel ako nôž maslom Tománek a strelou po ľade prekonal Laca. Zvolenčania však rýchlo odpovedali a to už o 37 sekúnd, keď J. Valach obišiel bránku, puk poslal medzi kruhy Otčenášovi, ktorý tvrdo vypálil na domáceho gólmana a následne odrazený puk Valach zasunul tam, kam patrí. To bolo však na dlhý čas, čo sa týka gólov všetko, pretože i napriek šanciam oboch tímov sa nikto z hráčov pred gólmanmi nevedel presadiť. Zo strany domácich nevyužili príležitosti T. Sýkora a Padělek, na opačnej strane z dobrých pozícií nedali Turek a Hraško.

V druhej tretine mohli zvýšiť vedenie Banskobystričanov v presilovke M. Dian a Miroslav Hlinka. Zvolenčania sa dostali v 30. min do prečíslenia, Zdeněk Nedvěd našiel P. Szaba, ktorý však minul odkrytú bránku. Hosťom sa núkala v závere druhej tretiny ďalšia šanca po hrubej chybe Bira, Otčenáš našiel voľného V. Baláža, ktorému však radosť pokazil výborný Fedor.

Gól si diváci zakričali až na začiatku tretej tretiny, keď po peknej kombinačnej akcii prvého útoku, ktorú začal Pardavý s Bulíkom, dokončil spomedzi kruhov peknou strelou Tománek. Zvolenčania pohrozili v presilovke v 50. min, Fedora však neprekonali Kopecký ani Nedvěd. V 52. min si nakorčuľoval pred Laca Hlinka a prekonal ho z bránkoviska, no rozhodca gól neuznal. Na druhej strane sa tešili Zvolenčania, keď v 53. min predviedli biliardovú akciu, na ktorej začiatku bol Szabo a po prihrávke Cebáka Marek Haščák nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. Zápas dostal náboj, no najväčšiu šancu si vypracovali domáci v 57. min, keď Tománek vysunul Bulíka, ktorý stroskotal na brankárovi Lacovi. Hosťom v závere nevyšla 45-sekundová power-play a body v prestížnom derby zostali pod Urpínom.

HC 05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Bulík (Pardavý, P. Frühauf), 4. Tománek (P. Frühauf, Pardavý), 42. Tománek (Bulík, Pardavý) – 4. J. Valach (Otčenáš, Juraško), 53. Marek Haščák (Cebák, P. Szabo) Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše J. Valach (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Orolin, Stano, 2981 divákov

Zostavy: B. Bystrica: Fedor – P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Paľov, Vizváry – Rumpel, Češík, Kútny – Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian – Tománek, Bulík, Pardavý – J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, P. Hraško, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, J. Valach – Šimurda, P. Pucher, P. Barinka – J. Kopecký, F. Turek, M. Jurík – Zdeněk Nedvěd, P. Szabo, Marek Haščák – V. Baláž, Kóňa, Otčenáš