Stanislav Černák Hokej

V ďalšom zápase na súperovom ihrisku sa Zvolenčanom opäť nedarilo podľa predstáv. Pod hradom Matúša Čáka ťahali naši chlapci opäť za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra HKM, tentokrát v Trenčíne: Podľa trénerových slov rozhodli individuálne chyby i smola

V zaujímavej úvodnej tretine sa ako prvý dostali do šance hostia. Jurík sa presadil až pred bránu, kde mu už nezostali sily na efektívne zakončenie. V 5. minúte chybu Andersonsa hostia nevyužili. Škvaridlo našiel pred bránou Juríka, no Konrád bol na mieste. Na konci deviatej minúty sa pred Šimkom nepresadil Daniška a na opačnej strane prudký príklep Hraška zastavila konštrukcia brány. V 12. minúte už ale Konrád kapituloval, keď ho Podkonický obstrelil. Trenčania mohli rýchlo vyrovnať. Závar pred bránou Zvolena však napokon obrana odvrátila. Dve minúty pred koncom prečíslenie tím spod Pustého hradu nevyužil. Dukle sa vyrovnať podarilo dvadsať sekúnd pred prvou sirénou. Pri signalizovanom vylúčení z otočky Gašparovič zavesil puk pod hornú žŕdku.

Druhýkrát vo vedení

Zvolenčania sa druhýkrát mohli dostať do vedenia v 26. minúte. Zmätok v obrannom pásme Trenčína však využiť nedokázali. Gól však padol na opačnej strane. V oslabení unikol Mikula, ktorého v šanci zahákoval Bagin. Trestné strieľanie bekhendovým blafákom využil a bolo 2:1. Hostia následne uzavreli súpera v obrannom pásme. Juríkova dorážka však skončila iba vo výstroji Konráda. Dukle sa šanca pridať tretí gól núkala pri početnej výhode. Po Kozákovej strele od modrej čiary sa nepresadil Gašparovič a ani Bokroš. To, čo sa im nepodarilo, vynahradil Gašparovič. V 37. minúte spracoval puk Gašparovič, využil pošmyknutie Bagina a v samostatnom nájazde obstrelil Šimka.

V záverečnej tretine sa Dukle podarilo zvýšiť skóre v 45. minúte. Odrazený puk sa dostal k Nemcovi, ktorý sám pred Šimkom nezaváhal, položil si gólmana a pohodlne poslal puk do siete. Trojgólové vedenie však dlho nevydržalo. O dve minúty sa po kombinácií presadil Puliš, keď zakončoval do odkrytej bránky – 4:2. Šancu na strelenie kontaktného gólu mali bryndziari v 49. minúte. Paradoxne, počas nej inkasovala piaty gól. Gašparovič oklamal Šimka a Melichárek skóroval do prázdnej brány. Dukla si už vo zvyšku zápasu udržala komfortný náskok a pripísala si cenné tri body.

Hlasy trénerov

Roman Stantien, tréner Trenčína: „Musím pochváliť celý kolektív, lebo hrali s nasadením a s túžbou vyhrať. Opäť sa predviedol spoľahlivý Konrád a zabrali hráči, od ktorých to očakávame. Presadili sa a myslím si, že prvé dve tretiny sme súpera aj prestrieľali. Celkovo ale výsledok nezodpovedá hre.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Nepredviedli sme dobrý zápas, to sa týka korčuľovania i celého pohybu. Pridali sa k tomu aj individuálne chyby niektorých hráčov a aj pridala sa k tomu i smola. Počas vlastnej presilovky sme umožnili súperovi strieľať trestné strieľanie, potom obranca zakopol a opäť sa súper dostal do nájazdu. Dostali sme góly do kabíny, na druhej strane Trenčanov vo veľkom podržal brankár Braňo Konrád. Dúfam, že nám pomôže, že v utorok nehráme zápas a oddýchneme si. Dnes sme narazili na dobre pripravený Trenčín a tak mu zaslúžene patria tri body. Gratulujem im k víťazstvu.“

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 20. Gašparovič (Nemec, Melichárek), 27. Mikula (t.s.), 37. Gašparovič (Komínek, Stantien), 45. Nemec, 50. Melichárek (Gašparovič) – 12. Podkonický (Brabenec, Puliš), 47. Puliš (Podkonický, Brabenec). Rozhodovali: Stano, Baluška – Sčensný, Tvrdoň, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1188 divákov