Jozef Sliacky Hokej

Ďalšia tesná prehra na domácom ľade

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Po strate bodu na ľade slovenskej dvadsiatky sa chceli zvolenskí hokejisti doma rehabilitovať v súboji s trenčianskou Duklou. Nepodarilo sa im to a opäť prehrali najtesnejším pomerom v riadnom hracom čase. Ako povedal aj tréner Bokroš, hráčom nemožno nič vytknúť, prestrieľali súpera, no šťastie im nepraje, nepadá to tam.

Slovan Bratislava získal na ľade majstrovských Košíc bod, keď vyrovnal sekundu pred koncom riadneho hracieho času, no v samostatných nájazdoch mali viac šťastia Košičania. Poprad pokračuje vo víťaznom ťažení. V Žiline sa nehralo, keď došlo k rozsiahlej poruche na prívode elektrického prúdu.

V nedeľu cestujú zvolenskí hokejisti do Skalice, ktorá po hladkom víťazstve v Nitre postúpila už na šieste miesto štyri body za štvrtý Zvolen. Šlágrom kola bude súboj popradských Kamzíkov, ktorí sú v tabuľke tretí, s vedúcimi Košicami.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Už v druhej minúte sa dostal do šance Škoda a po Pucherovej prihrávke vystrelil puk Baláž, ale ani on Kováča neprekonal. V 13. minúte z rohu klziska Pardavý bekhendom prihral Ölveckému a ten s prehľadom poslal puk za chrbát Kristína. O necelú minútu sa po chybe domáceho obrancu Hranáča dostal do samostatných nájazdov Gašparovič a svoju šancu bezpečne premenil. Spomedzi kruhov delovkou vystrelil Čierny a znížil na rozdiel gólu. Hneď v úvode druhej tretiny sa do vyloženej šance dostali Jánoš s Bolfom, ale gól nedali. Od polovice druhej časti si domáci vytvorili veľký tlak na súperovu bránku. Do najväčších šancí sa dostali Jurík, Zuzin i Baláž, ale gól nedali. V poslednej tretine sa hra opäť vyrovnala. Tybor sa sám preštrikoval spomedzi kruhov a bekhendom ponad vyrážačku zavesil do pravého rohu bránky. O 21 sekúnd na druhej strane Pucher nahral spoza brány Balážovi a ten nezaháľal. V závere zápasu odvolali domáci brankára, ale gól už nepadol.

Marcel Šimurda, štvornásobný hokejový reprezentant, sa vo Zvolene rozlúčil s hokejovou kariérou zo zdravotných dôvodov.

Góly: **15. Čierny, 51. Baláž – 13. Ölvecký, 14. Gašparovič, 51. Tybor. **Rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Snášel, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1630 divákov

**HKM Zvolen: ** Kristín (51. Škrečko) – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Vosátko, Marcinek – Kovář, M. Haščák (30. Marcinek), M. Chovan – Barinka, Pucher, Baláž – Škoda, L. Jurík, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin.

**Ernest Bokroš, tréner Zvolena: **„Posledné stretnutia sme nehrali tak, ako sme mali, no dnes nemôžem hráčom nič vytknúť. Rozhodla prvá tretina, keď sme dostali lacné góly. Aj keď sme súpera prestrieľali, dokázali sme dať len dva góly.“

Ostatné výsledky: Poprad – Martin 6:2, Nitra – Skalica 2:7, Košice – Slovan Bratislava.5:4 sn Zápas Žilina – Banská Bystrica neodohrali pre poruchu na dodávke elektrického prúdu.

1. Košice 30 19 5 2 3 110:50 72
  2. B. Bystrica 29 18 3 2 6 101:63 62
  3. Poprad 29 15 4 2 8 94:58 55

4. Zvolen 30 12 3 6 9 89:72 48 5. Trenč6. ín 30 13 2 2 13 75:91 45 7. Skalica 30 12 3 2 13 87:88 44 8. Martin 30 12 1 4 13 78:95 42 9. Slovan 29 10 2 4 13 78:80 38 10. Žilina 29 10 2 0 17 71:91 34 11. Nitra 30 8 2 2 18 72:104 30 11. SR 20 18 0 0 1 17 23:86 1

Program v nedeľu 28. novembra: Skalica – Zvolen, Košice – Poprad, Slovan Bratislava – Žilina, Banská Bystrica – Nitra, Trenčín – Martin.