Detva si priniesla dva body z Trebišova

1. hokejová liga

**1. hokejová liga

Trebišov – Detva 3:4 sn (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)**

Detva gólom do šatne po prvej tretine vyhrávala. V druhej tretine sa podobným spôsobom prezentovali domáci, ktorí sa v 40. minúte ujali vedenia. Tri minúty pred koncom išiel na trestnú lavicu Kóňa a vyzeralo to tak, že domáci si vedenie udržia. Nestalo sa a Majeský v oslabení strelil vyrovnávajúci gól. Trebišov mal v predĺžení šance na víťazstvo, keď hral dvakrát presilovku o dvoch hráčov. Nakoniec o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy na brankárov, v ktorých bola úspešnejšia Detva, keď rozhodujúci gól vsietil Mahdalík. Góly Detvy Pohorelec, Lesko, Majeský a rozhodujúci nájazd Mahdalík. Pred 630 divákmi rozhodoval Grečko, vylúčení 5:12, navyše Špila, Kóňa a Majeský na 10 minút, presilovky 2:0, oslabenia 0:1. Zostava HC 07 Detva: J. Laco – Tomaška, Molota, Špila, Kozelnický, Škvarka, Ťavoda, Zošiak, Cvejn – Pohorelec, Srnka, Mahdalík – Igor Majeský, Kóňa, Čanky – Rehuš, Lesko, Čársky – Ľupták, Cútt, Molota.

Ostatné výsledky 5. kola: Michalovce – Liptovský Mikuláš 1:2, Spišská Nová Ves – Dolný Kubín 7:3, Bardejov – Piešťany 6:2, Brezno – Trnava 5:3, Prešov – Senica 4:3 pp, Topoľčany – Považská Bystrica 0:1.

7. P. Bystrica 5 2 1 1 1 11:12 9

8. Detva 5 2 1 0 2 12:8 8 9. Topoľčany 5 2 0 1 2 8:12 7 10. Prešov 5 1 1 1 2 12:14 6 11. Senica 5 1 0 2 2 13:16 5 12. Trebišov 5 0 2 1 2 12:15 5 13. Brezno 5 1 0 0 4 12:23 3 14. D. Kubín 5 1 0 0 4 10:22 3

Program 6. kola (piatok, 24. september): **Bardejov – Detva, **Senica – Sp. N. Ves, P. Bystrica – D. Kubín, Piešťany – Topoľčany, L. Mikuláš – Trebišov, Michalovce – Prešov.