Michal Majer Hokej

Dobre rozohratý zápas Zvolen nevyhral

V 36. kole cestoval HKM Zvolen na martinský ľad, z ktorého si chcel priniesť minimálne bod. Do polovice zápasu to vyzeralo dokonca tak, že na cestu pod Pustý hrad si Zvolenčania pribalia aj plný počet bodov. Martin však prehru v domácom prostredí ned

MHC Mountfield – HKM Zvolen 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 27., 60. Jabrocký, 29. Klepáč, 38. Murček, 48. Appel – 14. Záhorovský, 22. Kovář, 28. Baláž

Rozhodovali: Kubuš – Bednár, Tornay, vylúčení: 2:4, navyše: Velebný 10 minút za nešportové správanie – Valach 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: 27. Dzubina za Križana – 29. Kristín za Škrečka, 41. Otčenáš, Leskovjanský, 1200 divákov.

Martin po troch prehrách pred reprezentačnou prestávkou ani v prvom dejstve nepotešil svojich prizanivcov. Sľúbné akcie Urama a Markoviča skončili len vedľa a v 13. minúte pekné sólo Macejku zastavila žŕďka zvolenskej bránky. Ani hostia toho v úvode veľa neukázali, ale v 14. minúte sa z prvej nebezpečnej akcie ujali vedenia po strele Záhorovského. Domáci mali výhodu dvoch presiloviek, ale v útoku sa nepresadili.

V úvode druhého dejstva im to ukázal v presilovke Kovář a v 22. minúte už viedol Zvolen dvojgólovým rozdielom. Martin sa vrátil do zápasu v 27. mnúte, keď znížil Jabrocký. Gól uznal rozhodca Kubuš až po porade s videorozhodcom. Zraneného Križana v domácej bránke potom vystriedal Dzubina, ale už za minútu inkasoval z hokejky Baláža. O 28 sekúnd strelil druhý gól domácich Klepáč a aj hostia menili brankárov – za Škrečka nastúpil Kristín. V 38. minúte domáci využili zlé striedanie hostí, Dzubina vysunul Murčeka a ten blafákom vyrovnal.

V 48. minúte už viedli domáci, keď sa koncovke presadil Appel. Potom sa na ľade rozpútal boj o každý puk. Obe mužstvá vydávali zo seba všetko. Dvadsať sekúnd pred koncom sa hostia rozhodli hrať bez brankára, úspech im to však neprinieslo. Naopak, Jabrocký sekundu pred koncom gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol o cennom víťazstve Martina.

Hlasy trénerov:

Jaroslav Husár, tréner MHC: „Nevyšiel nám úvod zápasu. Prvá tretina sa hrala v réžii Zvolena. V úvode druhej tretiny sme už prehrávali 0:2. Prebrali sme sa až v polovici stretnutia. Začali sme najmä lepšie korčuľovať. Teší ma, že sme potom premieňali šance a dokázali zvrátiť výsledok. Som však viac spokojný s cenným víťazstvom, ako s predvedeným výkonom.“

Ernest Bokroš, tréner HKM: //„Z našej strany je veľká nespokojnosť. Takto by sme si nemali pokaziť stretnutie. Viedli sme 2:0 a 3:1 a odchádzame s prázdnymi rukami. Musíme z toho vyvodiť dôsledky. Keď chceme získavať body hráči musia mať úplne iný prístup. Zdá sa, že už myslia viac na Vianoce, ako na hokej. Dnes sme doplatili aj na chyby brankárov.“ //

Zdroj: TASR Foto: SITA