Tomas Gemza Hokej

Dorastenci mečbal nevyužili, žiaci úspešní proti Bystrici

Vo včerajšom domácom zápase mohli zvolenskí dorastenci potvrdiť svoj postup do finále extraligy. Favorit však blamáž nepripustil a sériu vrátil do Košíc.

Košických dorastencov mali rytieri už na lopate – po víťazstve 2:1 v metropole východu potrebovali doma zvíťaziť. To však nedokázali. Východniari už v 6. minúte viedli 2:0 a domáci museli všetky sily sústrediť na vyrovnanie. Tento cieľ splnili necelých 5 minút pred koncom riadneho hracieho času. V samostatných nájazdoch však úplne zlyhali, keď hosťujúceho brankára Okoličányho neprekonali ani raz, naopak Tomljenović kapituloval hneď trikrát. Rozhodujúci tretí zápas sa hrá už zajtra (v pondelok) v Košiciach.

Extraligy dorastu, semifinále play-off, 2. zápas:

HKM Zvolen – HC Košice 2:3 (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0 – 0:1) – stav série 1:1

Góly: 40. Dolinec (Matúška), 56. Kucej (Hraško, Urgas) – 2. Stupeň (Hupka), 6. Tkáč (Jaroš), rozhodujúci samostatný nájazd Hupka, rozhodoval Gašparík – 550 divákov

HKM: Tomljenović – Mucha, Matúška, Hraško, Nociar, Pospíšil, Sep, Pohanka, Boroš – Kucej, Ernst, Urgas – Parobok, Fekiač, Mančák – Záhorský, Klonga, Iványi – Dolinec, Primus

I. liga starších žiakov U15, 35. kolo:

HC 05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 2:10 (1:5, 0:4, 1:1)

Góly ZV: 8. Jakubík (Pospíšil), 8. Meliško (Buda), 9. Ondris (Pospíšil), 13. Štefanec, 16. Jakubík (Ondris, Pospíšil), 26. Tatár (Buda, Štefanec), 26. Chalupský (Novodomec, Talán), 33. Jakubík (Fekiač), 39. Chalupský (Halama), 44. Talán (Halama)

I. liga starších žiakov U14, 35. kolo:

HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)

Gól ZV: 13. Ďarmati

I. liga mladších žiakov U13, 35. kolo:

HC 05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:11 (0:5, 1:6, 2:0)

Góly ZV: 2. Ondris (Slančík, Valach), 7. Dolinský (Trnka, Priatka), 10. Dolinský (Priatka, Trnka), 13. Dolinský, 14. Trnka (Dolinský), 22. Dolinský, 25. Trnka (Priatka), 27. Resler (Baran, Báťka), 28. Dolinský (Trnka, Priatka), 29. Trebulová (Slančík, Ondris), 35. Ondris (Trebulová, Ševčík)

I. liga mladších žiakov U12, 35. kolo:

HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly ZV: 28. Halama (Kaňuščák), 37. Halama (Kaňuščák), 56. Dúbravský (Arvay, Martuš)