Jozef Sliacky Hokej

Dramatický zápas tentoraz v prospech Zvolena

Slovan Bratislava - HKM Zvolen 2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Na bratislavskom ľade si Zvolen v prvých dvoch tretinách vypracoval dvojgólový náskok, no domáci Slovan, v ktorého drese nastúpil aj Miroslav Šatan, v poslednej dvadsaťminútovke vyrovnal. Napokon sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, v ktorých sa šťastena priklonila na stranu Zvolenčanov. Dramatické boli aj ďalšie piatkové stretnutia slovenskej extraligy. Po samostatných nájazdoch totiž vyhrala aj Žilina nad Popradom a Trenčín v Skalici a jednogólovým víťazstvom v prospech hostí sa skončili aj zvyšné dva zápasy, pričom Nitra potrápila vedúce Košice a Martin vyhral v Banskej Bystrici gólom 15 sekúnd pred koncom. Výkony Zvolena, za ktorý nastúpil útočník Trochta, v posledných dvoch stretnutiach sú tou najlepšou pozvánkou na nedeľňajší zápas na domácom ľade s Košicami.

Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:3 (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)

Vo 8. min. sa Zvolen ujal vedenia gólom Baláža. O štyri minúty sa mohol Baláž opäž zapísaž do streleckej listiny, ale proti bol brankár Pavel Rybár, ktorý zlikvidoval jeho nájazd. V druhej tretine bol Slovan akívnejší, ale brankár Škrečko si udržal čisté konto. Najväčšiu šancu mal v 38. mni. Kuľha, po akcii vo vlastnom oslabení sa však opäť radovali Zvolenčania. Na začiatku tretej tretiny nevyužil Zvolen vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov. V 47. znížil Lipiansky na 1:2 a o necelé dve minúty Kuľha vyrovnal. V prvej minúte predĺženia dal síce Slovan gól, ale podľa rozhodcu vysokou hokejkou, takže ho neuznal. V samostatných nájazdoch rozhodol Michal Chovan.

**Zdeno Cíger (tréner Slovana): **"Zvolen hral veľmi dobre v defenzíve, mali sme problém sa presadiť. Chceli sme nahadzovať puky na bránku, čo sa nám nedarilo. Stále sa trápime s psychikou, chýbajú nám góly od skúsených hráčov. Neuznaný gól v úvode predĺženia nalomil koncentráciu hráčov. Nemali sme hokejové šťastie. Som rád, že sme uhrali aspoň bod, keďže sme prehrávali o dva góly.

**Ernest Bokroš (tréner Zvolena): **„Pre nás je dôležité, že zbierame body. Viedli sme 2:0 a preto nás mrzí aj strata bodu. Bolo našou výhodou, že sme viedli a dlho držali Slovan od našej bránky. Domáci začali hrať svoju hru až v treťom dejstve, zatlačili nás a iba sme puky vyhadzovali.“

Góly: 47. Lipiansky (Richard Huna), 49. Kuľha (Hájek, Šatan) – 8. V. Baláž (P. Pucher, P. Barinka), 40. V. Škoda (Otčenáš), rozhodujúci nájazd Michal Chovan

Vylúčenia: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc – Bundil, Brath, 2215 divákov

**Slovan: **Pavol Rybár – J. Kováčik, Hájek, Bohunický, Cartelli, Jendek, Schnabel, Ketner – Kuľha, Hujsa, Demel – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – Róbert Huna, Bulík, Richard Huna – D.Skokan, M. Bakoš, D. Buc – od 21. min M. Sloboda

**Zvolen: **Škrečko – Hranáč, L. Čierny, Ďaloga, T. Bokroš, J. Valach, Juraško, Vosátko – Kovář , L. Jurík, Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – V. Škoda, Zuzin, Záhorovský – Leskovjanský, M. Trochta, Otčenáš

**Ostatné výsledky: **Žilina – Poprad 2:1 sn, Nitra – Košice 5:6, Banská Bystrica – Martin 3:4, Skalica – Trenčín 2:3 sn. Slovan Bratislava – SR 20 6:0, SR 20 – Poprad 1:2.

1. Košice 33 22 5 2 3 122:55 81
  2. B. Bystrica 32 19 3 2 8 112:75 65
  3. Poprad 33 17 4 3 9 102:65 62

4. Zvolen 33 13 4 6 10 99:82 53 5. Trenčín 33 14 3 2 14 84:99 50 6. Skalica 33 13 3 3 14 97:98 48 7. Martin 33 14 1 4 14 89:106 48 8. Slovan 33 12 2 5 14 91:87 45 9. Žilina 32 10 3 0 19 75:97 36 10. Nitra 33 9 2 2 20 84:118 33 11. SR 20 20 0 0 1 19 24:94 1

V nedeľu sa hrajú zápasy: Zvolen – Košice, Poprad – Skalica, Martin – Slovan Bratislava, Trenčín – Banská Bystrica, Nitra – Žilina.