Jakub Forgács Hokej

Fanúšikovia HKM sa dočkali tohtosezónneho štartu svojich obľúbencov. Hokejisti spod Pustého hradu si poradili so súperom z Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolenčania vstúpili do nového ročníka. Doma zdolali Zámky po predĺžení

Hostia začali aktívne a hneď v úvode pritlačili domácich. Šance mali Hudec a Hvila, no gólman Baroš bol proti. Postupne sa osmelili i Zvolenčania, v dobrej akcii bol B. Mráz, no i Šimko ukázal svoje kvality. V dvanástej minúte z ľavej strany v presilovke pálil do žŕdky Hvila. Na opačnej strane sa v oslabení Klhůfek predral dopredu, ale neuspel. Domácim to vyšlo až v presilovke. Od modrej nahodil puk Valenta a teč Klhůfka bol účinný – 1:0.

V druhej tretine mohli Nové Zámky vyrovnať z prečíslenia dvoch na jedného. Prihrávku Lelkeša na Podstavka však v poslednej chvíli zneškodnil pohotový Žilka. Potom prišli chvíle hráčov spod Pustého hradu. V dobrých možnostiach sa ocitli L. Jurík, Klhůfek, B. Mráz a J. Jurík, ale recept na exzvolenčana Šimka nenašli. Hostia mali príležitosti v dvoch početných výhodách, ale Hvila ani Hudec sa svojimi streleckými pokusmi nepresadili.

V úvode tretej tretiny mal vyrovnávajúci gól na hokejke Brabenec a hoci bol osamotený na ľavej strane pred Barošom, nedokázal skórovať. Zvolen pohrozil Obdržálkom a v presilovke zatlačil súpera, ale vedenie nenavýšil. Ani Novozámčania sa nechceli zmieriť s daným stavom a do veľkej príležitosti sa dostal Hudec, pred Barošom však pohorel. Až v závere tohto dejstva predsa len hostia vyrovnali. V presilovke vystrelil od modrej Čížek a puk skončil v sieti – 1:1. V predĺžení sa už hostia tešili z víťazstva po nájazde Hvilu a následnej jeho dorážky, ale rozhodca ho neuznal pre postavenie tohto hráča v bránkovisku. Radosť teda nastala na opačnej strane. V 64. minúte rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen z pravej strany do odkrytej bránky Klhůfek.

Josef Turek, tréner Zvolena: „Chcem pochváliť hráčov za kolektívny výkon od brankára až po skúsených obrancov. Dobre sme napádali, ale narazili sme na silného súpera. Bol to ťažký zápas. Som rád, že sa priklonilo na našu stranu šťastie a napokon v predĺžení vyhrali.“

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: „Nemám chlapcom príliš čo vyčítať. Odohrali sme slušný zápas, ale ťažko sme sa presadzovali voči osobnej obrane súpera. Šancí sme si veľa nevypracovali. Škrie ma, že dávame málo gólov. Nehrali sme však zle. V predĺžení sme dali gól, ale nevyhrali sme. Bod sme si však zaslúžili.“

Pavel Klhůfek, autor dvoch gólov Zvolena: „Mohli sme mať aj tri body, škoda zbytočného vylúčenia v závere zápasu, po ktorom sme inkasovali gól na 1:1. Vďaka aj za dva body. Konečne sme vyhrali, pretože v príprave sme všetky stretnutia prehrali, takže až teraz sa to otočilo, za čo sme radi. Ja môžem byť z osobného hľadiska spokojný, ale radšej by som dal jeden gól so ziskom troch bodov ako dva góly a máme o bod menej.“

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

• Góly: 17. Klhůfek (Valenta, B. Mráz), 64. Klhůfek (Valenta, B. Mráz) – 59. Čížek (Sandgren, Brabenec)
  • Rozhodovali: Goga – Výleta, Stanzel
  • Vylúčení: 4:3
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1380 divákov

Pozrite si v našej fotogalérii zábery zo zápasu Zvolena s Novými Zámkami!

Novou posilou Zvolena útočník odvekého rivala. Pod Pustý hrad prichádza Majdan

Juniorský zvolenský hokejista Mojžiš v ROZHOVORE: Mojím cieľom je byť stále lepší

V OBRAZOCH: Zvolenskí hokejisti zdolali Nové Zámky po predĺžení