Jakub Forgács Hokej

HKM na domácom ľade víťazne. Zvolenčania prestrieľali žilinských vlkov!

Zvolenskí hokejisti opäť bojovali na ľade. Pod Pustým hradom sa o tri body pobili s hráčmi Žiliny a úspešne!

Ilustračný obrázok k článku HKM na domácom ľade víťazne. Zvolenčania prestrieľali žilinských vlkov!
4

Zvolenčanom vyšla prvá tretina podľa predstáv. Dali v nej tri góly, ale mohli prehrávať. V druhej minúte išiel sám na Baroša Rogoň, no neuspel. Potom hrali domáci presilovku a v nej mal dve veľké šance P. Zuzin. Najprv sa nepresadil zoči–voči Tomekovi a následne sa mu to nepodarilo ani z medzikružia pohotovou strelou. Mrzieť ho to nemuselo, pretože v piatej minúte napriahol spomedzi kruhov parádne Martin Ďaloga a puk poslal pod hornú žŕdku.

O pár sekúnd mohlo byť 2:0. Do prečíslenia sa dostali Klhůfek s L. Juríkom, avšak ich úmysel dobre prečítal Hovorka. Žilinský útočník mal na hokejke v jedenástej minúte vyrovnanie, ale nepochodil v strede útočného pásma so šikovnou koncovkou. Ako sa majú dávať góly ukázal hosťom z brejku Jakubík. Namieril to presne z pravej strany, i keď sa viac núkala prihrávka Ďalogovi. Tretí gól pridal do prestávky po strele Hraška pri pravej žrdi na dvakrát v presilovke Klhůfek.

Ani v strednom dejstve Žilina nehrýzla. Do bránky išiel Mikoláš, ktorý mal prácu po strelách Hraška, Jakubíka a M. Nováka. Domácim sa zranil Andersons, trafil ho totiž do ruky puk po koncovke Konečného. V tridsiatej minúte zvýšil na 4:0 L. Jurík. Vnikol do pásma a keďže gólman MsHK neudržal po jeho strele puk, z dorážkou nemal útočník Zvolena problém. O päť minút neskôr nechali hostia pred bránkou úplne voľného Kelemena a ten predviedol účinný bekhend.

Za stavu 5:0 pribudlo nervozity na ľade, ale šarvátky vyriešil rozhodca spravodlivými trestami. V tretej tretine z toho mohli ťažiť oba tímy v početných výhodách, napokon sa to podarilo Žilinčanom v 54. minúte. Peknou strelou sa prezentoval z ľavého kruhu Konečný, ktorý tak zaznamenal aspoň čestný gól svojho mužstva.

Milan Staš, tréner Zvolena: „Dobrým vstupom do zápasu sme položili základ víťazstva. Konečne sme dokázali uhrať aj druhú tretinu, ktorá bolo doposiaľ u nás problémom. A aj keď sme mali starosti so zostavou, keďže nám vypadli viacerí hráči pre choroby a zranenia, tak tí, čo išli na ľad, zabojovali. Od prvého až po posledného. Musím vyzdvihnúť výkon brankára, ktorý nás podržal v dôležitých chvíľach. Hráčov môžem iba pochváliť za víťazstvo nad silným a kvalitným súperom.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Dnešný výkon môjho mužstva je pre mňa obrovským sklamaním. Pod všetky góly sa podpísali hrubé individuálne chyby, respektíve zbytočné fauly. Nemám ďalej čo povedať k tomuto zápasu.“

Lukáš Jurík, útočník Zvolena (1+1 v zápase): „Myslím si, že sme od začiatku pristúpili k tomuto zápasu inak než predtým. Povedali sme si, ako máme hrať, žilo to v šatni i na striedačke. Chceli sme si napraviť u divákov reputáciu, čo sa podarilo. Predviedli sme tímový výkon, ukázali sme tímového ducha.“

HKM Zvolen – MsHK Žilina 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

• Góly: 5. Martin Ďaloga (Andersons, Plechanov), 13. I. Jakubík (Žilka, Andersons), 19. Klhůfek (Hraško, P. Zuzin), 30. L. Jurík (Majdan, Kelemen), 35. Kelemen (L. Jurík, Majdan) – 54. R. Konečný (E. Švec, Marek Hovorka)
  • Rozhodovali: Majling – P. Šefčík, M. Kollár
  • Vylúčení: 8:9
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Zmeny: Od 28. min. Zvolen bez Andersonsa – Od 21. min. Mikoláš za Tomeka
  • 1081 divákov
  • HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Hraško, Krejčí, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, Ivan – Puliš, P. Zuzin, Klhůfek – Kelemen, L. Jurík, Majdan – Žilka, Jakúbik, Ďaloga – Šimíček, Iždinský, Dubeň
  • MsHK Žilina: Tomek (21. Mikoláš) – Denis Rehák, Mikuš, Juraško, Brejčák, Macejko, Drábek, Kříž, Gutwald – Švec, Hovorka, Handlovský – Švihálek, Húževka, Rogoň – Stupka, Holovič, Konečný – Gmitter, Ondruš, Váňa