Stanislav Černák Hokej

Zvolenskí hokejisti sa nesú na víťaznej vlne. Silu dobre rozbehnutého stroja pocítili aj Kamzíci z Popradu. Hráči HKM rozhodli o víťazstve v druhej tretine. Dostali sme sa tak prvýkrát v tejto sezóne na čelo tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku HKM Zvolen ešte neokúsil trpkosť prehry: Víťaznú vlnu potvrdili aj doma proti Popradu

Stretnutie sa začalo minútou ticha za zosnulého Miroslava Hlinku. Zápas začali lepšie hostia. Už v 2. minúte sa ocitol sám pred brankárom Šimkom Kroták, ale gól nedal. Bartečkova strela skončila tesne nad domácou bránkou. V 7. minúte delovkou od modrej dostal domácich do vedenia v presilovke Hraško. Do dvoch veľkých šancí sa dostal Sýkora, ale Šimko chytal spoľahlivo. V 18. minúte Hvila v presilovke vyrovnal.

Domácim vyšla druhá tretina, keď Bortňák zo skrumáže pretlačil puk za Kostúrov chrbát. O dve minúty už bolo 3:1. Obdžálkovu strelu poslal do siete Brabenec. Ideálnu prihrávku Bortňáka premenil na gól Škvaridlo a Puliš vybojoval pri mantineli puk a zvýšil na 5:1. V závere tretiny Kroták ani z vyloženej pozície neskóroval.

V 48. minúte poslal puk do odkrytej bránky Gapa. Po Obdržálkovej strele zazvonila opäť len tyčka súperovej bránky. Ďalší gól pridali Kamzíci z veľkej skrumáže, keď sa presadil Sýkora. V 55. minúte nepremenil Podkonický nariadené trestné strieľanie za faul Kasíka.

Hlasy trénerov

Jozef Turek, tréner Zvolena: „Boli sme zaskočení prvou tretinou, mali sme slabší pohyb na ľade. V druhej sa to zmenilo, prišla šesťminútová smršť. Poprad má silné družstvo, v tretej tretine sa priblížil na rozdiel dvoch gólov, ale my sme nakoniec zápas zvládli.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Do Zvolena sme prišli vyhrať, som sklamaný. V priebehu šiestich minút štyri góly. Súpera sme p*restrieľali 39:21, mali sme veľa šancí. Musím pochváliť brankára Šimka, škoda tých šiestich minút v druhej tretine.“

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Góly: 7. Hraško (Chovan), 23. Hebar (Bortňák, Škvaridlo), 25. Brabenec (Obdržálek, Puliš), 27. Škvaridlo (Bortňák), 28. Puliš (Brabenec) – 18. Hvila (Bartečko, Sýkora), 48. Gapa (Suchý), 53. Sýkora (Hvila). Rozhodovali: J. Konc – Gajan, Smrek, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1339 divákov

Zostavy:

Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Hebar – M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Hvila, Bartečko, T. Sýkora – Kroták, Takáč, Paločko – R. Rapáč, L. Paukovček, Matis – Štrauch, Boltun, Gápa