Jakub Forgács Hokej

HLASY: Súboj tabuľkových susedov. V zápase Martina s Zvolenom padlo osem gólov!

Po výhre v Nových Zámkoch a domácim triumfom s Trenčínom čakal HKM Martin. Ako sa darilo Zvolenčanom na ľade súpera?

Ilustračný obrázok k článku HLASY: Súboj tabuľkových susedov. V zápase Martina s Zvolenom padlo osem gólov!
4

Súboj susedov v tabuľke priniesol v úvodnej tretine priemerný hokej. Bol to najmä boj o každý puk. Ako prvý pohrozil Korostin v 3. minúte, ale mieril vedľa. Vzápätí strelu Miseneva chytil Dzubina. Martin sa ujal vedenia v 10. minúte z nevinne vyzerajúcej akcie, keď Surovka pred Barošom tečoval nahodený puk Korostina. V 16. minúte nemal martinský brankár veľa práce s pokusom Zuzina. V 18. minúte sa hostia len s vynaložením všetkých síl ubránili pri závare pred svojou bránkou. V 20. minúte sa nepresadili ani Markovič a Galambošom a tak išli do kabín domáci s jednogólovým náskokom.

Úvod druhej tretiny sa domácim vydaril. Hrali presilovku pri vylúčení Juríka, a keď sa hráč Zvolena vracal do hry po strele Brňáka sa presadil Salija. O 139 sekúnd neskôr, po kombinácii prvého útoku, pridal tretí úspech domácich Koyš, ktorý potvrdil až videorozhodca. Vzápätí mohol znížiť Puliš, ale Dzubina bol na mieste. V 27. minúte mal opäť prácu videorozhodca, po ktorého verdikte gól Šišovského platil a Zvolen sa vrátil do zápasu. V 28. minúte mohol Martin ďakovať Dzubinovi, ktorý si poradil s pokusom Zuzina. V 32. minúte už Martin viedol 4:1, keď strieľanú prihrávku Pacalaja premenil Rapáč a Baroša v bránkr hostí potom vystriedal Šimko.

Obe mužstvá hrali aj v tretej tretine útočný hokej. V 45. minúte dobre chytajúci Šimko kapituloval po ukážkovej akcii Galamboša s Korostinom. O 120 sekúnd neskôr boli úspešní aj zvolenskí hokejisti, keď sa umietnenou strelou k ľavej žrďke presadil L. Novák. Domáci potom zabudli brániť a Jakubík v 53. minúte znížil na rozdiel dvoch gólov. Martin si z jasného zápasu urobil zbytočný nervák. Na ľade boli časté šarvátky a rozhodca Jonák udelil osem vyšších trestov. Záver však už Martin zvládol a štvrtýkrát za sebou vyhral.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Už v prvej tretine sme si vytvorili veľa gólových príležitostí, ale strelili sme len jeden. V druhej tretine sme boli lepší a aj gólovo sme sa presadili. Tretia tretina bola rozháraná vylúčeniami a viac sa bojovalo, ako hralo. Som rád, že sme to zvládli, a že sme tento zápas nad kvalitným súperom vyhrali.“

Milan Staš, tréner Zvolena: „Nepodarilo sa nám nadviazať na dobré výkony z posledných dvoch zápasov pred reprezentačnou prestávkou. V prvej tretine sme zabudli strieľať, druhá tretina sa nám vôbec nevydarila a súper získal trojgólové vedenie. My sme sa nevzdávali, v tretej tretine sme síce strelili dva góly, ale záver bol zbytočne nervózny a do finišu sme sa už nedostali.“

MHC Martin – HKM Zvolen 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

• Góly: 10. Surovka (Korostin, Leško), 22. Salija (Brňák), 25. Koyš (Heizer, Rapáč), 32. Rapáč (Pacalaj), 45. Galamboš (Korostin, Rzavský) – 27. Šišovský (Plechanov), 47. L. Novák (Puliš, M. Novák), 53. Jakubík (Šišovský, Hraško)
  • Rozhodovali: Jonák – Kacej, Vyšný
  • Vylúčení: 7:9, navyše: Rzavský 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Jurášek 10 minút za zhodenie rukavíc, Brňák 5+DKZ za údery – Klhůfek 10 minút za zhodenie rukavíc, Zuzin 10 minút za nešportové správanie, Majdan 10+DKZ za údery, Hataš 10+DKZ za nešportové správanie, M. Novák 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1400 divákov
  • Martin: Dzubina – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Fabian – Rapáč, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, Varga – Korostin, Pokrivčák, Surovka – R. Mráz, Jurášek, Rzavský
  • Zvolen: Baroš (32. Šimko) – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Habšuda, Plechanov, Hataš, Dubeň – L. Novák, Puliš, Zuzin – Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, Jurík, Ďaloga – Žilka, Jakubík, Misenev