Jakub Forgács Hokej

Po dlhšej prestávke zvolenskí hokejisti cestovali pod Tatry. Hokejky skrížili s popradskými kamzíkmi!

Ilustračný obrázok k článku Hokejová prestrelka na popradskom ľade. Zvolenskí hokejisti si domov vezú 3 body!
4

Súboj tabuľkových susedov sa začal početnými šancami na oboch stranách. Pajpach i Baroš však boli pozorní. Aktivitou vynikal najmä prvý útok Zvolena. V 11. minúte sa dostali Popradčania do úniku 2 na 1, ktorý Mlynarovič riešil individuálnou akciou a oplatilo sa. Efektnou kľúčkou totiž nedal Barošovi šancu – 1:0. Po strete Majdana s Krotákom ostal ležať domáci kapitán na ľade, ale napokon v zápase pokračoval. „Kamzíkom“ sa ale hra nedarila, po jednej z ich početných nepresností sa dostali v 18. minúte do útoku hostia a po parádnej prihrávke Viktora Fekiača už s vyrovnaním nemal problém Klhůfek – 1:1.

Hostia mali v prvej tretine až piatich vylúčených hráčov. Domáci preto začali druhé dejstvo presilovou hrou 4 na 3. V nej už po sedemnástich sekundách hry Fabianovu strelu pohotovo dorazil do siete Svitana a Poprad viedol 2:1. Zvolenčania dorovnali stav už o dve minúty. Rovnako sa v početnej výhode trafil Zuzin. V polovici stretnutia hrali domáci ďalšiu z početných presiloviek. Krotákovo zakončenie bolo viackrát tečované, ale gólový „štrajch“ si pripísal nohou Troliga – 3:2. Odskočenie o dva góly zariadil ďalším pohotovým tečom na začiatku 33. minúty Dávid Bondra a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Vedenie „kamzíkov“ mohol navýšiť osamotený Troliga, ale Baroša neprekonal. Následne však putoval na trestnú lavicu, čo hostia zužitkovali znížením z hokejky Majdana tesne po vypršaní Troligovho trestu. Zo strany hostí to nebolo všetko. Ich tlak pred Pajpachovou bránou využil Klhůfek nenápadnou zmenou smeru Fekiačovej strely. Na vyrovnanie skóre na 4:4 reagovala domáca lavička brankárskou výmenou. Medzi žrde sa tak postavil Šúrek.

Tretiu tretinu začali lepšie hostia. Ich gradujúci výkon v útoku korunoval v 47. minúte Klhůfek, ktorý dokonal svoj hetrik a dostal hostí po prvý raz v zápase do vedenia. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Štrauch sa pohral s hosťujúcimi obrancami, našiel pred bránou osamoteného Dindu a ten na dvakrát dostal puk do siete – 5:5. Víťazný gól Zvolena zariadil päť minút pred koncom Majdan a hostia tak brali v dôležitom šesťbodovom zápase všetky body. Poprad natiahol sériu prehier na tri.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas bol bojovný. Fázy v ňom sa striedali. Zlomový moment bol nájazd nášho hráča za stavu 4:2 pre nás. Nepremenil sa, vzápätí na to bol útočný faul, po ktorom sme inkasovali. Súpera to nakoplo, využil to a hral lepšie. Doplatili sme na hernú nedisciplinovanosť. Toto je jeden z faktorov, na ktorom musíme popracovať, keď chceme niečo dosiahnuť. Niektorí hráči si musia vstúpiť do svedomia.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Ja si myslím, že diváci videli zaujímavý zápas. Výsledok 5:6 je dosť divoký. Veľa vecí by sa ale z hľadiska úrovne nemali diať. Systémový prístup k zápasu od našich hráčov po udalostiach, ktoré ich mohli naštartovať, nebol taký, aký sme si predstavovali. Dosť výrazný vstup do zápasu spravil stav 4:2 pre domácich, po ktorom sme sa dokázali naštartovať a zvrátiť ho na 4:5. Priklonilo sa k nám nakoniec i šťastie. Presvedčili sme sa, že s výrazne rozbehnutým Popradom sa dá hrať. S cieľavedomým prístupom hráčov v budúcnosti vieme ešte dosiahnuť veľké veci.“

HK Poprad – HKM Zvolen 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

• Góly: 11. Mlynarovič, 21. Svitana (Fabian, Kroták), 31. Troliga (Kroták, Paločko), 33. Bondra (Fabian, Vašaš), 50. Dinda (Štrauch, Bondra) – 18. Klhůfek (Fekiač), 23. Zuzin (Šišovský, Novák), 35. Majdan (Valenta), 37. Klhůfek (Fekiač, Ivan), 47. Klhůfek (Majdan, Fekiač), 55. Majdan (Krejčí, Puliš)
  • Rozhodovali: Lauff, Jura – Korba, Riš
  • Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Majdan, Klhůfek (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1062 divákov
  • Poprad: Pajpach (37. Šúrek) – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Pokovič, Ježek, Postnikov, Krempaský – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Svitana, Mlynarovič, Štrauch
  • Zvolen: Baroš – Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekanov, Homer, Andersons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, V. Fekiač, Majdan – Matis, Síkela, Jurák – J. Tatar, Dubeň, Habšuda