Hotový baby boom vo zvolenskej pôrodnici. Ktorý mesiac bol najplodnejším?

V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí viac detí. Aké netradičné mená dostávajú a o koľko ich je viac, ako v rovnakom období v minulom roku?

Jakub Forgács

V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí. Presne 615 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 323 chlapcov a 292 dievčat, z toho dvom dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2017. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 83 bábätiek viac,ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol máj, kedy na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

Najčastejšími dievčenskými menami, ktorými pomenúvali mamičky a oteckovia svoje ratolesti v prvom polroku 2017 boli Ema, Natália a Nina. Z chlapčenských mien prevládali mená Adam, Jakub, Oliver, Ján a Martin.

Rodičia pomenúvajú svoje detičky aj netradične. Chlapcov napríklad Samson, Dijar, Vratko Hromislava, Raul, Gino a dievčatá Amy, Mia, Tea Priyanka, Tamia.

„Nesmierne nás teší, že záujem o našu pôrodnicu stále rastie, čo je vidieť aj na počte pôrodov. Vážime si dôveru mamičiek a aj naďalej im budeme poskytovať kvalitnú, profesionálnu zdravotnú starostlivosť a ľudský prístup zamestnancov k pacientkam,“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Peter Molitoris.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame