Jozef Sliacky Iné športy

Ján Hazucha úspešný na Liptovskom maratóne

Po severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara sa bežal tradičný a jubilejný, 30. maratón.

„Jubilejný XXX.ročník Liptovského maratónu sa bežal na tradičnej trati po severnej strane jazera Liptovskej Mary z Liptovského Mikuláša cez Liptovský Trnovec, Liptovskú Sielnicu na priehradnú hrádzu a späť,“ povedal nám známy zvolenský maratónec Anton Gombár. Stretli sme sa s ním, keď sa vracal z kúpania v Hrone. Ak si myslíte, že je to nejaká spomienka na leto, mýlite sa. Stalo sa dnes, 15. novembra, keďže Anton Gombár okrem behu na dlhé trate praktizuje aj pravidelné kúpanie v Hrone, a to aj v čase, keď po jeho hladine plávajú ľadové kryhy.

Vráťme sa však k Liptovskému maratónu. V absolútnom poradí bol najlepší Krzysztof Bartkiewicz z Poľska časom 2:37 hod. Najlepší zo zvolenských pretekárov bol Ján Hazucha, ktorý časom 3:33 obsadil v kategórii mužov – veteránov 2. miesto. Do cieľa dobehli aj Eva Valachová za 4:02 a Anton Gombár s časom 4:20 hod.

Na snímke najlepší zvolenský veterán Ján Hazucha.