Tomas Gemza Hokej

Juniori sú už v semifinále!

Juniori HKM Zvolen zvládli štvrťfinále play-off extraligy tejto vekovej kategórie na výbornú. Dnes doma potvrdili svoj postup.

Extraliga juniorov, štvrťfinále play-off, 4. zápas:

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) – konečný stav série 3:1

Góly: 3. Ľupták (Ihnaťo, Jaško), 6. Puliš (Líška,Ťavoda), 60. Ďaloga (Buda, Jaško), 60. Ťavoda – 18. Poliaček (Kubovčík), 56. Piatka (Kubovčík, Nitriansky), rozhodoval Kubuš – 350 divákov

HKM: Jelen – Jaško, Pokovič, Zošiak, Ťavoda, Pač, Kurek, Kučera, Ďuriš – Ihnaťo, Fekiač, Ľupták – Líška, Puliš, Ďaloga – Škorík, Heckl, Buda – Šagát, Nociar, Škantár

V piatok mali Zvolenčania prvý mečbal a tak na ich pleciach bola o to väčšia zodpovednosť. Úvod im vyšiel, keď sa v 3. minúte ujali vedenia gólom Ľuptáka. O 3 minúty to bolo už 2:0, keď zvyšoval Puliš. Necelé 3 minúty pred koncom prvej časti však zastavil domáci rozlet gólom na 2:1 Poliaček.

Druhá tretina bola strelecky najaktívnejšia, no brankári Jelen a Bachan za svoj chrbát nepustili ani jednu zo striel.

O osude stretnutia i celej štvrťfinálovej série rozhodol nakoniec infarktový záver 3. tretiny, keď počas necelých 4 minút padli 3 góly. V 56. minúte vrátil hostí do zápasu Piatka – 2:2. Domáci sa však v závere zomkli k výbornému výkonu – 41 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času ich dostal späť do vedenia Ďaloga a o ďalších 10 sekúnd hostí definitívne odstrelil Ťavoda.

Zvolenskí rytieri postúpili cez Liptovský Mikuláš 3:1 na zápasy a v semifinále ich čaká Martin alebo Košice (podľa výsledku záverečnej série Trenčín – Nitra, v ktorej je momentálne 2:2). Semifinálovú sériu načnú 9. marca na ľade súpera.

Ostatné štvrťfinálové série extraligy juniorov: Martin (1.) – Skalica (8.) 3:0 na zápasy Košice (2.) – Slovan Bratislava (7.) 3:1 na zápasy Trenčín (3.) – Nitra (6.) 2:2 na zápasy, rozhodujúci duel sa hrá 6. marca v Trenčíne