Stanislav Černák Hokej

Neúspech HKM na domácom ľade: Zvolenčania recept na brankára Nitry nenašli

Zápas HKM proti Nitre poznačilo množstvo vylúčených. Čo je ale najdôležitejšie, Zvolenčania nedokázali prekonať slovinského brankára Kristana, ktorý sa predstaví aj na olympiáde v Soči a doma podľahli Nitre 0:3.

Ilustračný obrázok k článku Neúspech HKM na domácom ľade: Zvolenčania recept na brankára Nitry nenašli

Vo Zvolene sa hral od začiatku svižný hokej. V 9. minúte pri presilovke domácich Brabenec pekne našiel Podkonického, ten ale netrafil prázdnu bránku. O tri minúty neskôr v obrannom pásme domácich vypichol Novák puk Chovanovi, ideálne našiel Stümpela, ale ten sa zoči-voči Šimkovi nepresadil. V 17. minúte mali domáci k dispozícii presilovú hru, Peter Zuzin však po razantnej prihrávke netrafil ideálne puk smerom na bránku Nitry. Minútu pred koncom prvej časti hry mala Nitra možnosť početnej prevahy o dvoch hráčov, od modrej napriahol König a bolo 0:1.

V 24. minúte pri hre 4 proti 4 Stümpel lišiacky prekabátil Šimka a poslal hostí do dvojgólového vedenie. V polovici stretnutia vysunul Hraško ideálne Podkonický, no ten v nájazde na Kristana neuspel. So skóre 0:2 sa skončila druhá tretina.

V tretej tretine sa snažil Zvolen o vyrovnanie, no vytvoril si len platonický tlak. Na druhej strane mohol zvýšiť vedenie hostí v 53. minúte Kováčik, v nájazde ho však fauloval Ťavoda. Nitra následne hrala presilovku o dvoch hráčov, no nedokázala sa dostať ani do zakončenia. Domáci sa v závere odhodlali k hre bez brankára, no gól nedosiahli. Naopak, za Nitru skóroval do prázdnej bránky Henrich Ručkay, ktorý spečatil skóre na konečných 0:3.

HKM Zvolen – HK Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Góly: 20. König, 24. Stümpel, 60. Ručkay. Vylúčení: 10:8, presilovky: 0:1 navyše L. Novák 10 min za nešportové správanie, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff – Sčensný, Výleta, 1549 divákov

HKM Zvolen: Šimko – Pokovič, Obšut, Hraško, Pospíšil, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík – Podkonický, Brabenec, P. Zuzin – Chovan, Bortňák, Škvaridlo – Ľ. Zuzin, Jurík, Síkela – Ďaloga, Čanky, Puliš

HK Nitra: Kristan – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Ďurkech, M. Novák – Kováčik, Lelkeš, Tománek – Ručkay, Stümpel, L. Novák – Piačka, Bajtek, Pupák