Marián Handzuš Hokej

Neúspech na popradskom klzisku

HK ŠKP Poprad – HKM Zvolen 5:3 (2:0, 2:3, 1:0) Góly: 5. Lapšanský, 6. Svitana, 32. Kramár, 37. Jasečko, 46. Lundberg - 29. Jurík, 30. Chovan, 36. Zuzin. Rozhodovali: J. Konc - Štefik, M. Valach, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Domáci začali tlakom a úvodné takmer dve minúty nepustili Zvolenčanov z ich obrannej tretiny. Ich aktivita sa im nakoniec vyplatila, keď v 5. min využil presilovú hru Lapšanský a už o 17 sekúnd zvýšil na 2:0 Svitana. V 10. min sa pred zvolenského brankára dostal Mlynarovič, ale Škrečka neprekonal. Hostia sa postupne z tlaku vymanili, ale nebol to ich štandardný výkon. V druhej tretine akoby nastúpil na ľadovú plochu iný Zvolen, čo pocítil najmä popradský gólman Melicherčík. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale domáci hrali pozorne v obrane. Až v 29. min sa hosťom podarilo znížiť, keď presilovú hru využil Jurík. Už o minútu Zvolenčania vyrovnali po presnom zásahu Chovana. V 32. min strelou od modrej opäť dostal domácich do vedenia Kramár, ale gólová prestrelka neskončila. V 36. min vyrovnal na 3:3 Zuzin, ale o minútu neskôr domáci znovu viedli zásluhou Jasečka. V tretej tretine v 46. min Švéd Lundberg svojim premiérovým gólom zvýšil na rozdiel dvoch gólov, Popradčania si už tento náskok ustrážili a tak sa konečne dočkali aj kamzíci prvého domáceho víťazstva.