Rastislav Búgel Hokej

Domáca pevnosť pod Zoborom naďalej odoláva: Nitra porazila HKM Zvolen!

Nitrianski hokejisti si na domácom ľade strážia naďalej nedobitnú pevnosť. V svižnom tempe zdolali Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku Domáca pevnosť pod Zoborom naďalej odoláva: Nitra porazila HKM Zvolen!

Diváci videli pod Zoborom gól už po 58 sekundách hry, keď Novák poslal puk zo strany medzi kruhy, ten sa od Chrenka dostal pred bránu, kde osamotený Miroslav Kováčik dostal domácich do vedenia. V 15. minúte si šiel na tresnú lavicu sadnúť za podrazenie Zvolenčan Škvaridlo a Nitrania využili presilovú hru, keď zblízka dopravil puk do brány hostí Hamrák – 2:0. Minútu pred prvou sirénou obral Kmeč o puk obrancu Zvolena a Miroslav Pupák prestrelil Šimka – 3:0.

Trojgólové vedenie

V polovici stretnutia sa hosťom podarilo znížiť, Pokovič potiahol puk po pravej strane, spoza brány ho poslal medzi kruhy a Puliš prekonal domáceho Kristana – 3:1. V 36. minúte využila Nitraďalšiu presilovku, Henrich Ručkay dostal prihrávku spoza brány ako na podnose a z prvej prekonal Šimka. Gólovú pozíciu mu pripravili Tománek a Stümpel.

Zisk cenných bodov

Aj v tretej tretine sa hral svižný hokej s príležitosťami na oboch stranách, no diváci už gól nevideli.

HK Nitra – HKM Zvolen 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Kováčik, 16. Hamrák, 19. Pupák, 36. Ručkay – 30. Puliš

Rozhodovali: Stano – Jobbágy, Smrek

Stretnutie sledovalo: 2571 divákov