Stanislav Černák Hokej

Od titulu nás delí už iba krôčik: Zvolenčania vyhrali aj v treťom zápase!

Zvolenskí hokejisti majú za sebou ďalší dramatický zápas s víťaznou koncovkou. Vďaka víťaznému gólu Andreja Podkonického nás od zisku majstrovského titulu delí iba malý krôčik. Rozhodnúť sa môže už zajtra!

Ilustračný obrázok k článku Od titulu nás delí už iba krôčik: Zvolenčania vyhrali aj v treťom zápase!

Úvodná tretina patrila Košičanom

Zvolenčania si vytvorili prvú šancu v 3. minúte, keď sa k zakončeniu dostal Čurilla. Na opačnej strane ešte v tej istej minúte nebezpečne vypálil Novotný, ktorý trafil Šimka priamo do masky. Domáci pokračovali v útočnej aktivite a v 5. minúte boli počas početnej výhody o jedného hráča blízko ku gólu Jenčík a Haščák. O pár sekúnd však našiel Pašek pred bránkou Jenčíka a ten sa už nepomýlil – 1:0. Zvolenčania pozorne bránili a nepúšťali Košičanov do vyložených šancí. V 9. minúte Mlynarovič našiel zadovkou korčuľujúceho Gmittera, ale ten v ideálnej šanci nechal vyniknúť brankára hostí. Oceliari mali optickú prevahu, dobre korčuľovali a narúšali ich kombinácie už v zárodku. Zvolenčania sa dostali k slovu až v 17. minúte, Podkonického strelu však Hylák zneškodnil.

Druhá tretina

Zvolenčania začali druhú tretinu aktívne a už po 32 sekundách vyrovnal stav stretnutia Peter Zuzin, ktorý šikovne tečoval tvrdú strelu čierneho od modrej čiary. O dve minúty neskôr pohrozil domáci Cebák a z následného protiútoku trafil dobre postaveného košického gólmana Čurilla. Zvolenčanov mohol poslať do vedenia v 25. minúte Podkonický, netrafil však odkrytú časť Hylákovej bránky. Hostia pokračovali v aktivite, zlepšili korčuľovanie a súpera napádali už v jeho tretine. V 28. minúte sa po prihrávke Lukáša Juríka dostal do obrovskej šance Škvaridlo, no Hylák dobre zasiahol ľavým betónom. Košičania odpovedali príležitosťou Gmittera v 34. minúte, Zvolenčania vlastnými telami nedovolili puku prejsť za Šimkov chrbát. V 35. minúte bol blízko ku gólu Podkonický, Hylák opäť dobre zasiahol.

Rozhodol Podkonický

V úvode tretieho dejstva sa ocitol v ideálnej streleckej príležitosti Novotný, ale jeho zakončenie minulo priestor Šimkovej bránky. V 44. minúte vypálil švihom z ľavej strany Jenčík a umiestnenou strelou prekvapil hosťujúceho gólmana – 2:1. V ďalšom priebehu sa hra zrýchlila a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Zvolenčania odpovedali v 49. minúte, keď Mucha po vhadzovaní napriahol od modrej čiary a vyrazený puk doklepol za Hylákov chrbát Lukáš Jurík – 2:2. V 55. minúte zachytil Deylovu rozohrávku Puliš, puk okamžite poslal pred bránku na Podkonického a ten nikým nekrytý nedal Hylákovi šancu – 2:3. Košičania si v závere duelu ešte vzali oddychový čas, následne odvolali brankára, ale stav sa už nezmenil. Zvolenčanov tak od zisku titulu delí iba jedno víťazstvo. Séria pokračuje už zajtra v Košiciach o 18. hodine. A už zajtra môžu Zvolenčania začať oslavovať majstrovský titul, no nebude to vôbec jednoduché!

HC Košice – HKM Zvolen 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) Góly: 5. Jenčík (Pašek, Haščák), 44. Jenčík (Pašek, Haščák) – 21. P. Zuzin (Čierny), 49. L. Jurík (Mucha, Škvaridlo), 55. Podkonický (Puliš). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – M. Korba, Smrek, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 28. Ľ. Zuzin (Zvolen) zapojil sa do hry, 6091 divákov. Stav série: 0:3.

HC Košice: Hylák – Cebá, Štrbák, Kolba, Šeda, Martin Chovan, Deyl, Novák – Haščák, Pašek, Jenčík – Boltun, Marcinko, Spilar – Novotný, Slovák, Jokeľ – Svitana, Mlynarovič, Gmitter HKM Zvolen: Šimko – Čierny, Juraško, Novajovský, Mucha, Hraško, Hertl, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Kalla, M. Jurík, Čurilla – Puliš, Mahdalík, Ďaloga – 28. Ľ. Zuzin

Hlasy trénerov:

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Okrem prvej tretiny sme odohrali dobrý zápas. V druhej tretine sme dominovali, mali sme šance a v tretej to bol už vabank. Dnes sme boli úspešnejší v koncovke. V prestávke po prvej tretine som chlapcom veľa od srdca povedal a rýchly gól nás naštartoval.“

Milan Staš, tréner Košíc: „Prvá tretina bola v našej réžii, mohli sme ju vyhrať 3:0. Začiatok druhej tretiny nám ušiel. V tretej tretine to bolo kto z koho, my sme urobili dve hrubé chyby a súper nás za to potrestal. Ešte nie je koniec, treba dať do toho všetko a uvidíme zajtra.“