Stanislav Černák Hokej

Oslavy sa odkladajú: Zvolenčania inkasovali až šesť gólov

Zvolenskí hokejisti nevyužili prvý mečbal a Košiciam podľahli 2:6. Nič sa však nedeje, séria sa sťahuje pod Pustý hrad a už v pondelok budú môcť Zvolenčania rozhodnúť o zisku majstrovského titulu.

Ilustračný obrázok k článku Oslavy sa odkladajú: Zvolenčania inkasovali až šesť gólov

Oceliari začali aktívne, neustále sa tlačili do prečíslenia a zamestnávali obranu hostí. Do vyloženej šance sa dostali však až v 5. minúte, keď Jenčík v presilovej hre vyrazenú strelu Spilara pohotovo zasunul za Šimkov chrbát – 1:0. Hostia sa potom osmelili a častejšie ohrozovali košickú bránku. V 6. minúte Brabencovu strelu zblízka brankár Hylák kryl a o tri minúty neskôr sa ho snažil prekvapiť i Podkonický, no domáci gólman opäť spoľahlivo zasiahol. V ďalšom priebehu mali Zvolenčania k dispozícii tri presilové hry, no pri poslednej z nich zle striedali a nevyužili možnosť vyrovnať. V 16. minúte bol blízko ku gólu Brabenec, ale sám zoči-voči Hylákovi nepochodil. Košický gólman sa o minútu neskôr predviedol i pohotovým zákrokom pri tečovanom puku Lukáša Juríka po tvrdej strele Novajovského, keď už hostia dvíhali ruky nad hlavu. Hra sa počas úvodnej dvadsaťminútovky prelievala z jednej strany na druhú a hralo sa v rýchlom tempe.

Ďalšie dva góly Košíc

Košičania na začiatku druhej tretiny dohrávali presilovú hru, skórovať dokázali až dve sekundy po jej skončení, Pašek zužitkoval prihrávku Haščáka a zvýšil na 2:0. V 23. minúte mohli hostia zblízka kontrovať po strelách Škvaridla a Puliša, ale koncentrovaný Hylák sa nenechal zaskočiť. V 28. minúte nebezpečne zakončoval Škvaridlo, no košický gólman znova spoľahlivo zlikvidoval jeho zakončenie a o minútu neskôr si na ňom vylámal zuby v presilovej hre aj Juraško. Zvolen po skončení početnej výhody okamžite inkasoval z hokejky potrestaného Mlynaroviča, keď mu v 31. minúte puk pred prázdnu bránku naservíroval Spilar. Domáci boli pri chuti a o dve minúty neskôr mohol zvýšiť Boltun, ani na tri razy však nedokázal nadvihnúť puk nad Šimkov pravý betón. V záverečných sekundách druhej tretiny ešte Boltun vyzval do zakončenia Marcinka, ale ten v dobrej šanci neprepasíroval puk do zvolenskej bránky.

Aspoň čestné góly HKM

V úvode tretieho dejstva sa dostal do úniku domáci Slovák, ale Šimko neinkasoval. V 44. minúte počas košickej presilovej hry tvrdo vypálil Štrbák, stav sa však nezmenil ani po jeho druhom zakončení o niekoľko sekúnd neskôr. Za hostí mohol v 48. minúte pri signalizovanom vylúčení kontrovať Lukáš Jurík, zblízka nedokázal prestreliť Hyláka. Ten si v oslabení poradil so zakončením Muchu i Čierneho a jeho spoluhráči navyše pridali štvrtý presný zásah. V úniku dvoch proti jednému našiel Spilar voľného Jenčíka a ten nekompromisne skóroval. Ďalší gól domácich pridal o dve minúty neskôr Pašek – 5:0. Ten istý hráč v 54. minúte zužitkoval ideálnu prihrávku Slováka v početnej výhode o dvoch hráčov, keď zakončoval do prázdnej bránky – 6:0. Za Zvolen znížil v 56. minúte hosťujúci Lukáš Jurík – 6:1 a bodku za stretnutím dal v presilovej hre o dvoch hráčov v záverečných sekundách zápasu Čierny – 6:2.

HC Košice – HKM Zvolen 6:2 (1:0, 2:0, 3:2) Góly: 5. Jenčík (Spilar, Marcinko), 21. Pašek (Haščák, Štrbák), 31. Mlynarovič (Spilar, Jokeľ), 50. Jenčík (Spilar), 52. Pašek (Haščák, Jenčík), 54. Pašek (Slovák, Jenčík) – 56. L. Jurík (Škvaridlo, Podkonický), 60. Čierny (Juraško). Rozhodovali: Baluška, Jonák – Gajan, Valach, vylúčení: 8:9, navyše: Haščák 10 minút za zhodenie rukavíc – Čurilla 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, striedania: 30. Ľ. Zuzin (Zvolen) zapojil sa do hry, 7788 divákov. Stav série: 1:3.

HC Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Martin Chovan, Deyl, Novák – Haščák, Pašek, Jenčík – Boltun, Marcinko, Spilar – Novotný, Slovák, Jokeľ – Svitana, Mlynarovič, Gmitter

HKM Zvolen: Šimko – Čierny, Juraško, Novajovský, Mucha, Hraško, Hertl, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, M. Jurík, Kalla – Čurilla, Mahdalík, Ďaloga – 30. Ľ. Zuzin

Hlasy trénerov Peter Mikula, tréner Zvolena: „Góly sme nedávali, keď sme mali a keď sme mohli využiť šance na obrat. Uvidíme ako sa pozviechame a dúfam, že odvedieme na domácom ľade lepší výkon.“

Milan Staš, tréner Košíc: „Sme spokojní, ale musíme rýchlo na tento zápas zabudnúť. Chvíľu sa potešíme, no potom sa už musíme pripraviť na ďalší duel. Verím, že si zdvihneme sebavedomie, a že nám tento výsledok pomôže.“