Michal Majer Hokej

Pekný vianočný darček fanúšikom Zvolena

Hokejisti HKM Zvolen si pred vianočnými sviatkami vylepšili atmosféru v kabíne, keď dokázali zdolať Trenčín na jeho ľade o dva góly. Tri body putujú pod Pustý hrad najmä vďaka skvele odohratej druhej tretine.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

Góly: 19. Tybor, 26. Ďuriš, 48. Naurov – 27. Chovan, 30. Kovář, 33. Škoda, 39. L. Jurík, 59. Baláž

Rozhodovali: Rudý – Horínek, M. Orolin, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 17. Ďuriš za Fila (Trenčín), 2560 divákov

Pravidelne dobrá úvodná tretina Dukly bola korunovaná gólom Tybora až v 19. minúte. Aj druhá časť začala úspešne pre domácich, keď Ďuriš, ktorý nahradil zraneného Fila prestrelil Kristína a zvýšil na nádejných 2:0. To však bolo zo strany domácich všetko. Hostia sa zmobilizovali, začali mať územnú prevahu z ktorej sa za šesť minút hry dostali troma gólmi do vedenia. V 39. minúte hernú prevahu hostí korunoval štvrtým gólom Jurík. Tretiu časť hry začal hrať Zvolen na udržanie výsledku. To domácim vyhovovalo, lebo v 48. minúte Naurov tesne po presilovej hre znížil na rozdiel jedného gólu.

V priebehu ďalšej hry mal Trenčín nielen na vyrovnanie, ale aj na víťazstvo. Prestreliť brankára hostí sa im však nepodarilo. V čase medzi 57:30 začala hrať Dukla power-play, vyrovnať sa však nepodarilo, lebo začiatkom 59. minúty Baláž vypichol puk v obrane Dukly a únikom do prázdnej bránky skóroval na konečný výsledok 3:5. U Dukly sa prejavila stará bolesť bez skórovania z vyložených šancí.

Hlasy trénerov:

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Nezvládli sme druhú tretinu, keď sme za šesť minút dostali tri góly. Budeme musieť z toho vyvodiť dôsledky, aby sa to neopakovalo. V tretej časti hry už to bolo lepšie, ale nemali sme šťastie na premieňanie gólových akcií.“

Milan Hovorka, asistent trénera Zvolena: „Po neúspešnej prvej tretine sme prikázali dôraznejšie zakončovať, čo sa aj podarilo a za stavu 4:2 sme si už mysleli, že sme z najhoršieho vonku. V tretej časti hry nám vyšla defenzíva a nakoniec sme úspešný výsledok uhájili.“