Jozef Sliacky Hokej

Pre Zvolenčanov bol skalický trdelník pritvrdý

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 5:2

Hokejisti Zvolena ťahajú nepriaznivú sériu. Potvrdila ju aj prehra na ľade Skalice. Po prvej tretine síce viedli gólom Juríka, no v druhej tretine domáci otočili zápas a mali šance aj na vyššie víťazstvo. Zvolen síce zostáva na štvrtom mieste priebežného poradia, ale bodovo sa naňho dotiahol Trenčín a len o bod za ním zaostáva Skalica.

V utorok hrá Zvolen doma v tradičnom derby Banskú Bystricu. Že by práve na nej znova chytil formu? Bolo by načase, lebo v piatok cestujú Zvolenčania do Bratislavy a Slovan nemá body na rozdávanie.

Práve Slovan Bratislava si po dlhom čase pripísal na svoje konto tri body, keď zvíťazil nad Žilinou 2:0, pričom oba góly padli v prvej dvadsaťminútovke. Pre Bratislavčanov je to záchrana v poslednej chvíli, keďže sa tak udržali na priebežne poslednom miesto zaručujúcom postup do play off.

Skalica – HKM Zvolen 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Dobre rozbehnutá Skalica privítala na svojom ľade Zvolen. Už v úvodnej minúte išiel na trestnú lavicu R. Školiak, ale hostia početnú výhodu nevyužili. Potrestaný hráč po návrate na ľad nepremenil blafák. Od 7. minúty mali výhodu aj domáci pri vylúčení Juraška. Stav sa však nemenil, obom mužstvám sa nedarilo v rozohrávke. Najkrajšia akcia prvej tretiny sa zrodila v 15. minúte počas Jarolínovho útoku, ale neskončila gólom, zachránil Škrečko. V 16. minúte bol opäť vylúčený Juraško. Skalica si vypracovala pekné šance, ale skóre sa nemenilo. Pätnásť sekúnd pred klaksónom skórovali hostia, keď po skrumáži pred Lakosilom dal vedúci gól Jurík. Úvod druhej tretiny vyšiel domácim, keď Zálešák hneď z prvého útoku prekvapil Škrečka strelou nad jeho rameno. V 24. minúte domáci pekne zakombinovali a Lušňák pomedzi Škrečkove betóny vsietil na 2:1. Zaúradoval opäť aj prvý skalický útok, keď minútu po Lušňákovom góle na 3:1 zvýšil Zálešák. Vyloženú šancu vzápätí nepremenil Kutálek, keď v nájazde na Škrečka puk napálil len do brankára hostí. Zvolenčania pri vylúčení Lušňáka roztočili pred Lakosilom kolotoč, no gólovo sa nepresadili. Domáci boli strelecky pohotovejší, hostia sa tiež usilovali útočne kontrovať. Zálešáka v 33. minúte zastavil L. Čierny len za cenu faulu, presilovku domácich však prekazilo vylúčenie Jankoviča. V početnej výhode potom hrali hostia, no do konca tejto tretiny sa skóre nemenilo. V 42. minúte sa podarilo po akcii R. Školiaka Zálešákový zvýšiť na 4:1 a zaznamenal tak hetrik. V 49. minúte zastavil s chuťou hrajúceho Školiaka Jurík len faulom, domáci presilovku využili na 5:1, keď predtým Jarolín nepremenil samostatný nájazd na Škrečka. Zápas už mali domáci pevne v rukách, vychádzali im nielen útočné akcie, ale aj obranné zákroky. Po faule Hranáča na Šátka bolo v 56. minúte nariadené trestné strieľanie, no sám hráč ho nepremenil. Chvíľkovú nekoncentrovanosť domácej obrany hostia využili na zníženie na 5:2, keď strieľanú prihrávku za Lakosila doklepol v 57. minúte L. Jurík.

Góly: **21., 26., 42. Zálešák, 24. Lušňák, 51. Višňovský – 20., 57. L. Jurík. **Rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Brath, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2105 divákov.

HKM Zvolen: Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Vosátko, Marcinek – Kovář, L. Jurík, Chovan – Barinka, Pucher, Baláž – Škoda, Otčenáš, Záhorovský – Leskovjanský, Cútt, Zuzin.

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: „My sme do Skalice išli s predstavou získať nejaký bod. Narazili sme však na húževnatého súpera. Skalickí hráči nám dali lekciu z produktivity, všetko im naozaj vychádzalo, no umožnili sme im to aj my. Dali sme im veľa priestoru, mali veľa prečíslení a dokázali využiť každú našu chybu. Od stavu 3:1 domácim pomohlo aj obecenstvo, my sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu. Gól na 5:2 prišiel už neskoro.“

Ostatné výsledky: Košice – Poprad 3:1, Slovan Bratislava – Žilina 2:0, Banská Bystrica – Nitra 5:3, Trenčín – Martin 5:2.

1. Košice 31 20 5 2 3 113:51 75
  2. B. Bystrica 30 19 3 2 6 106:66 65
  3. Poprad 30 15 4 2 9 95:61 55

4. Zvolen 31 12 3 6 10 91:77 48 5. Trenčín 31 14 2 2 13 80:93 48 6. Skalica 31 13 3 2 13 92:90 47 7. Martin 31 12 1 4 14 80:100 42 8. Slovan 30 11 2 4 13 80:80 41 9. Žilina 30 10 2 0 18 71:93 34 10. Nitra 31 8 2 2 19 75:109 30 11. SR 20 18 0 0 1 17 23:86 1

**Program 30. kola v utorok 30. novembra: Zvolen – Banská Bystrica, **Poprad – Trenčín, Martin – Skalica, Nitra – Slovan Bratislava, Žilina – Košice.