Jozef Sliacky Hokej

Prehra na majstrovom ľade

Košice - HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Košice – HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Košice sa od začiatku s chuťou pustili do Zvolenčanov, no Škrečko vo zvolenskej bránke zlikvidoval šance košických útočníkov. Zvolen sa do príležitostí dostal až v závere prvej tretiny. Rýchly, kvalitný hokej sa hral aj v druhej tretine a bol to Zvolen, ktorý sa v 29. minúte dostal do vedenia gólom Haščáka. O štyri minúty neskôr Košice vyrovnali Kristekom. Obojstranne dobrý hokej, ktorý sa musel zaplnenej košickej Steel areny páčiť, sa hral aj v poslednej tretine. Rozhodnutie padlo v priebehu troch minút. V 53. min. dostal Pašek Košičanov do vedenia a o dve minúty bolo už 3:1, keď Exzvolenčan Andrašovský prekonal Exkošičana Škrečka. Zvolen sa nevzdal a v 56. min. Barinka znížil na rozdiel jedného gólu. V závere zápasu mali Zvolenčania šancu vyrovnať, keď domáci obranca Homér za vyhodenie puku za mantinel putoval na trestnú lavicu. Zvolen sa nasťahoval pred košickú bránku, vypracoval si aj šance, ale jeho aktivitu zabrzdilo zlé striedanie, po ktorom sa sily na ľade vyrovnali. Napriek tomu pokračoval Zvolen v power-play, no vyrovnanie mu to neprinieslo a tak prvýkrát v tejto sezóne prehral v riadnom hracom čase.

**Ďalšie výsledky 4. kola: **Banská Bystrica – Trenčín 3:2, Skalica – Poprad 1:2 sn, Žilina – Nitra 2:0, Slovan Bratislava 6:1. Vo štvrtok vyhrali Košice nad SR 20 8:2.

1. Košice 6 4 1 0 1 22:9 14
  2. B. Bystrica5 3 1 0 1 14:7 11
  3. Martin 6 3 1 0 2 20:16 11
  4. Slovan 5 3 0 1 1 14:8 10
  5. Žilina 5 3 0 0 2 10:13 9
  6. Zvolen 5 2 0 2 1 13:9 8
  7. Trenčín 5 1 1 1 2 9:15 6
  8. Nitra 5 1 1 0 3 8:12 5