Jozef Sliacky Hokej

Prehru s poslednou Nitrou videlo len 610 divákov!

Ernest Bokroš, tréner HKM Zvolen: "Nemám čo hodnotiť. My sme boli vo všetkých činnostiach jaloví. Nezaslúžili sme si bod, Nitra poľahky získala tri body."

Zvolenskí hokejisti sa potkli na poslednej Nitre. Túto prehru na domácom ľade určite nikto nečakal. Trenčín si poradil s doteraz suverénnymi Košicami a priblížil sa Zvolenu na rozdiel jediného bodu. Zdá sa, že svoju starú formu našiel aj Slovan, ktorý zvíťazil na skalickom ľade, hoci až po samostatných nájazdoch. V nedeľu hostí Zvolen silný tím Popradu. V tomto zápase má šancu udobriť si svojim verných fanúšikov, ktorých prišlo na zápas s Nitrou len 610! ** HKM Zvolen – HK Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)**

Vo Zvolene hľadisko zívalo prázdnotou. Šesťstodesať divákov si na hokeji nepamätajú ani najstarší fanúšikovia. Hostia sa už v tretej minúte ujali vedenia, keď Šumichrast vysunul Slováka a ten si vychutnal domáceho brankára – 0:1. V 10. minúte mal gól na hokejke Hranáč, ale nastrelil len hokejku brankára Laca. Hneď v úvode druhej časti sa dostal do šance Tomáš Chrenko, ale Škrečko jeho strelu vystihol. Hostia využili druhú presilovku, keď Novákova prudká strela skončila v bránke – 0:2. V 32. minúte Záhorovský ani na dvakrát neprekonal Laca. V závere tretiny si domáci vytvorili veľký tlak na súperovu bránku, ale Laco chytal spoľahlivo. V 45. minúte bola skrumáž pred Lacovou bránou a rozhodca si overoval situáciu u videorozhodcu, gól však neuznal. Po strele Kovářa zazvonila žŕdka Lacovej bránky, vzápätí prudko vystrelil Ďaloga a puk poslal do siete Bokroš – 1:2. V 56. minúte hrali hostia presilovku a Novák upravil na konečných 1:3.

Góly: 45. Bokroš – 3. Slovák, 29., 56. Novák. **Rozhodovali: **Ország – Korba, Bednár, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 610 divákov

**HKM Zvolen: **Škrečko – Čierny, Hranáč, Bokroš, Ďaloga – Baláž, Pucher, Zuzin – Škoda, Trochta, Záhorovský – Leskovjanský, Cútt, Otčenáš

Ernest Bokroš, tréner HKM Zvolen: „Nemám čo hodnotiť. My sme boli vo všetkých činnostiach jaloví. Nezaslúžili sme si bod, Nitra poľahky získala tri body.“ ** Ostatné výsledky:** Poprad – Banská Bystrica 3:2 sn, Skalica – Slovan Bratislava 2:3 sn, Trenčín – Košice 4:1, Martin – Žilina 1:2.

1. Košice 36 24 6 2 4 130:62 86
  2. B. Bystrica 35 20 3 3 9 117:81 69
  3. Poprad 36 19 5 3 9 113:71 70

4. Zvolen 36 14 4 7 11 104:89 57 5. Trenčín 36 16 3 2 15 91:106 56 6. Martin 36 15 1 4 16 98:115 51 7. Slovan 36 13 3 5 15 101:93 50 8. Skalica 36 13 3 416 102:108 49 9. Žilina 35 11 3 0 21 83:106 39 10. Nitra 36 11 2 2 21 94:126 39 11. SR 20 20 0 0 1 19 24:94 1 ** Program ďalšieho kola v nedeľu 12. decembra: **Zvolen – Poprad, Nitra – Martin, Žilina – Trenčín, Košice – Skalica, Slovan Bratislava – Banská Bystrica.