Jozef Sliacky Hokej

Prvá prehra na domácom ľade v derby zápase

HKm Zvolen - Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Pohronské derby nemalo už tradične favorita, domáce prostredie sa domácim príliš nestalo a špeciálny vlak vypravený z Banskej Bystrice pomohol vyrovnať aj divácke „skóre“. Obe mužstvá mali oči na stopkách hlavne v obrane, príliš sa do útoku nehrnuli, aj preto v polovici zápasu svietilo na tabuli bezgólové skóre. V prvej tretine sa z mála vzruchu pred oboma bránkami vymykali možno len tri pokusy: v 3. min Bezákov po spolupráci s Macejkom, v 10-tej Pucherova možnosť v prečíslení po prihrávke od Chovana, Zvolenčania vyšli v počte možností takmer naprázdno, ako tak vzrušila len bomba Puchera ku koncu treniny mimo Šimonovičovu bránku. Po prestávke už padli aj góly, najskôr sa z neho v 31. min tešili hostia, najmä strelec Kútny. Minimálne polovicu gólu však vypracoval po šikovných kľučkách Tománek, stihol aj vystreliť a odrazený puk poslal už pohodlne Kútny za Škrečkov chrbát. O necelé dve minúty neskôr mohol Zuzin v prečíslení s Juríkom pri presnejšej trefe vyrovnať, na druhej strane zasa Rumpelovi veľa nechýbalo, aby zvýšil. V 39. min sa konečne presadili aj domáci rytieri spod Pustého hradu, a to úplne nenápadným spôsobom, z ľavej strany od mantinelu forhendovou strelou cez brániaceho Bezáka trafil Vosátko pod žŕdku, keď Šimonovičovi v lepšom zákroku zabránil zakrytý výhľad. Na začiatku záverečnej tretiny zabudnutý Vartovník pred bránkou riešil situáciu komplikovane, akoby sa zľakol šance, „barani“ spod Urpína však zatlačili a vynútili si aj presilovku s najväčšou možnosťou Šechného. Hostia z tlaku nič efektívne nevyťažili a tak mohlo udrieť aj na druhej strane, delovka Čierneho v 49. min len tesne minula bránku. Sedem minút pred koncom po prihrávke Rumpela korčuľoval Šechný úplne sám na Škrečka, nedal však ani on, ani onedlho Paľov a dvakrát Sýkora. Palmu nepretržitých domácich víťazstiev Zvolenčanov „zoťal“ najlepší strelec extraligy Tománek v 58. min, keď po nahrávke Sýkoru premenil brejk v zaslúžené víťazstvo Bystričanov. Presne 42 sekúnd pred koncom pri power play Zvolenčanov vybojoval puk Tománek a Hudec do prázdnej bránky prikrášlil konečné skóre. Góly: 39. Vosátko – 31. Kútny, 58. Tománek, 60. Hudec. **Rozhodovali Kubuš – Gajan, Tornay. Vylúčení 2:3, presilovky 0:0, oslabenie 0:0. 3 121 divákov. **HKm Zvolen: Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Hranáč, Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – Barinka, Pucher, Chovan – Kovář, Haščák, Faith – Baláž, L. Jurík, Zuzin – Marcinek, Škoda, Otčenáš. **Ostatné výsledky 12. kola: **Poprad – Trenčín 8:1, Martin – Skalica 1:4, Nitra – Slovan Bratislava 1:2, Košice – Žilina 4:0

1. Košice 13 9 2 1 1 46:17 32
  2. B. Bystrica 12 8 1 2 1 39:23 28
  3. Slovan 12 8 0 1 3 39:20 25
  4. Martin 13 6 1 1 5 35:41 21

5. Zvolen 12 5 1 3 3 37:27 20 6. Žilina 13 5 1 0 7 29:41 17 7. Trenčín 13 4 2 1 6 30:43 17 8. Skalica 13 3 2 1 7 27:35 14 9. Poprad 12 3 1 2 6 29:28 13 10. Nitra 13 3 1 0 9 28:39 11