Baculík Tomáš Futbal

Regionálne futbalové súťaže poznačila prietrž mračien

Výsledky kompletnej futbalovej ligy

4. liga, skupina Juh: V Kováčovej sa nehralo

V sobotu o pol piatej, teda pred plánovaným začiatkom ligového stretnutia s Banskou Štiavnicou, bola brána kováčovského štadiónu zamknutá. Po búrke bolo ihrisko premočené do tej miery, že zápas na ňom by ho poškodil a hrozilo by aj zranenie hráčov. Stretnutie odohrajú pravdepodobne 15. septembra. S rovnakých dôvodov sa nehralo ani v Hliníku nad Hronom.

V 2. kole odohrali tieto stretnutia: Dolná Strehová – Málinec 1:3, Čierny Balog. Veľký Blh 9:1, Žiar nad Hronom – Štiavnické Bane 2:1, Divín – Brusno 2:2, Poltár – Jupie Banská Bystrica 2:1.

13. Veľký Blh 2 0 0 2 2:11 0

V 3. kole v nedeľu 22. augusta cestuje Kováčová do Štiavnických Baní. Zápas sa začína o 16. hod.

Zápasy 3. kola (22.8. o 16. hod.): Jupie Banská Bystrica – Dolná Strehová, Brusno – Poltár, Revúca – Divín, Banská Štiavnica – Hliník nad Hronom, Štiavnické Bane – Kováčová, Veľký Blh – Žiar nad Hronom, Málinec – Čierny Balog.

• –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

5. liga, skupina C: Po neúplnom kole Pliešovce na čele

Tatran Pliešovce – ŠK Sásová 3:1 (2:1) Gólmi Mareka Sýkoru a Zátureckého viedli domáci už v 24. minúte 2:0 a hoci hosťom sa podarilo znížiť pred prestávkou, keď v 39. min. skóroval Vidiečan, po búrke v druhej polovici zápasu upokojil domácich v 78. min. Šimkovič. Oba tímy mali príležitosť upraviť skóre z pokutových kopov, ale ich exekútori neboli úspešní.

FC Junior Radvaň – MFK Strojár Krupina 3:2 (3:1) O výsledku zápasu rozhodol prvý polčas, v ktorom Krupinčania trikrát inkasovali. Dve minúty pred prestávkou však Farkaš znížil a po oddychu, ktorý predĺžil dažďový príval, dal aj druhý gól, avšak hoci sa hostia snažili až do posledného hvizdu rozhodcu, vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ďalšie výsledky 2. kola: Šalková – Selce 1:3, Jasenie – Žarnovica 2:0. Pre nespôsobilý terén sa nehralo v Lutile a Hrochoti a stretnutie Priechod – Slovenská Ľupča za stavu 3:0 rozhodca predčasne ukončil.

12. Šalková 2 0 0 2 1:5 0

V 3. kole 22. augusta o 16. hod. je na programe derby zápas Krupina – Pliešovce.

Program 3. kola: Slovenská Ľupča – Šálková, Hodruša – Priechod, Žarnovica – Lutila, Sásová – Jasenie, Krupina – Pliešovce, Badín – Radvaň, Selce – Hrochoť.

• ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

1. trieda: Kriváň si priniesol tri body zo Zvolenskej Slatiny

Aj 2. kolo 1. triedy poznačila prietrž mračien, keď sa tri zápasy neodohrali pre nespôsobilý terén. Náhradným termínom je 1. september.

Výsledky zápasov 2. kola: Hriňová – Podzámčok 2:1, Zvolenská Slatina – Kriváň 1:2, Lieskovec – Sása 1:0, Látky – Hontianske Nemce 3:2. Ďalšie tri zápasy neodohrali pre nespôsobilý terén.

11. Podzámčok 2 0 0 2 2:5 0

V 3. kole (22. augusta o 16. hod.) sa stretnú: Očová – Hriňová, Hontianske Nemce – MFK Detva, Sása – Látky, Dobrá Niva – Lieskovec, Kriváň – Bzovík, Stožok – Zvolenská Slatina, Podzámčok – Dudince.

2. trieda: Hutianski futbalisti sa popýšili pred rodákmi

Na Detvianskej Hute sa cez víkend uskutočnilo stretnutie rodákov a súťažilo sa vo varení kapustnice. Zdá sa, že toto tradičné hutianske jedlo zabralo, keďže domáci futbalisti si v dobrom zápase poradili s Hontianskymi Moravcami. Zápas v Babinej prerušili pre búrku, čo môže byť šťastím pre domácich, ktorí totiž v čase prerušenia, v 29. minúte, prehrávali s Turovou už 0:3.

Výsledky 2. kola: Detvianska Huta – Hontianske Moravce 3:1, Senohrad – Hontianske Nemce B 1:1, Pliešovce B – ŠKP Detva 0:1, Dudince B – Železná Breznica 2:2, Vígľaš-Pstruša – Hontianske Tesáre 3:1.

14. Senohrad 1 0 1 1 2:8 1
  15. kolo (nedeľa, 22. augusta 16. hod.): Hontianske Moravce – Pliešovce B, Hontianske Nemce B – Detvianska Huta, Turová – Senohrad, Hontianske Tesáre – Sielnica, Železná Breznica – Vígľaš/Pstruša, ŠKP Detva – Dudince B.
  • ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

3. trieda: Odohrali len dve stretnutia

Skupina Sever

2. kolo: Veľká Lúka – Stožok B 2:1. Stretnutie Budča – Sliač za stavu 2:1 rozhodca pre lejak predčasne ukončil. Športovo-technická komisia rozhodla, že výsledok stretnutia 1. kola Sliač – Inter Zvolen je 8:0 Za tohto stavu rozhodca zápas predčasne ukončil už v 44. min., keďže hostia nemali dosť hráčov.

7. Inter Zvolen 1 0 0 1 0:8 0

Zápasy 3. kola v nedeľu 22. augusta o 16. hod.: Ostrá Lúka – Budča, Stožok B – Inter Zvolen, Elán Zvolen – Veľká Lúka

Skupina Juh

V Cerove a Dolnom Badíne sa nehralo pre búrku. ŠTK rozhodla, že výsledok zápasu 1. kola Litava – Bzovík B je kontumačne 3:0. Hostia na zápas nepricestovali.

7. Rykynčice 2 0 0 2 1:6 0

Zápasy 3. kola v nedeľu 22. augusta o 16. hod.: Litava – Cerovo, Rykynčice – Čabraď/Dolný Badín, Uňatín – Bzovík B

Podľa informácií Oblastného futbalového zväzu pripravil Jozef Sliacky. Viac informácií na www.obfzzv.sk. [center][/center]