Slávka Kellová Hokej

S Detvancami si Mikuláš tento raz neporadil: Za 25 minút strelili 5 gólov

Po dvoch výhrach mikulášskych hokejistov nad Detvou im to v treťom stretnutí s týmto súperom nevyšlo. V 29. kole prvej hokejovej ligy odišli Liptáci z ľadu Detvy s prehrou 6:3.

Ilustračný obrázok k článku S Detvancami si Mikuláš tento raz neporadil: Za 25 minút strelili 5 gólov

Prvá tretina bola jednoznačne o úspechoch Detvancov, ktorým sa podarilo streliť hneď tri góly. Druhú časť hry začali opäť útočne a do 25. minúty strelili až 5 gólov.

V 36. minúte sa konečne presadili aj mikulášski hokejisti zásluhou Jána Holigu (5:1). Minútu po ňom dal o sebe vedieť aj Peter Bartík, ktorý skóre znížil na trojgólový rozdiel (5:2).

V poslednej časti hry si po jednom góle rozdelili oba tímy. Najprv v 51. minúte presne strieľal Detvanec Kamil Mahdalík a po ňom v posledných sekundách o výsledku 6:3 rozhodol Juraj Kuric.

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)

HC 07 Detva: Trebuľa – Hrčka, Nemček, Neumann, Šiška, Hataš, Špila, Pač – Šúrek, Trochta, Čanky – Méry, Mahdalík, Sikela – Buda, Hegyi, Žilka – Štepán, Ihnaťo, Fekiač

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Devečka, Mezovský, Holiga, Duriš, Bača, Kledrowetz – Bartík, Piatka, Macík – Kuric, Mravec, Poliaček – Kubovčík, Matejka, Kubáň – Fabo

Góly: 25., 52. Mahdalík, 7. Šiška, 11. Šúrek, 18. Hataš, 26. Trochta – 37. Holiga, 38. Bartík, 60. Kuric
Rozhodovali: Valachovič – Polakovič, Otrubčák