Marek Šebeňa Hokej

Slovan porazil Zvolen

Úvodné oťukávanie skrátil rozhodca Konc, ktorý najprv potrestal domácich za veľa hráčov na ľade.

Slovan Bratislava – HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) Góly: 37. Lipiansky (Vaic, Lažo), 44. Kuľha (Demel, Sersen), 50. Hujsa (Richard Huna, Kuľha), 60. Vaic (Konrád) – 21. Gálik (Ľ. Hurtaj) Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovali: J. Konc – Bundil, Brath, 2 942 divákov

Slovan: Konrád – J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Bohunický – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna – V. Nemec, O. Rusnák, D. Skokan Zvolen: J. Laco – Horáček, L. Čierny, Valach, Hraško, J. Suchý, Cebák, Huba, Juraško – M. Chovan, F. Turek, Estrada – Gálik, Szabo, Ľ. Hurtaj – V. Baláž, Marek Haščák, Otčenáš – M. Jurík, Pavliš, Kóňa

Hostia sa nepresadili, no Lažo po návrate z trestnej lavice takmer prekonal Jána Laca v bránke Zvolena. Ten začal čarovať od 6. min, keď po fauloch Cebáka a L. Čierneho mohli hrať slovanisti 53 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Fatálna chyba zvolenskej striedačky a následný trest pre hráčsku lavicu túto výhodu natiahla až na celé dve minúty, no Bratislavčania ponúknutú šancu nevyužili. Zvolenčania sa osmelili a v 15. min už bol puk za prekonaným Konrádom, no za bránkovú čiaru ho už nik z hostí nedokázal dopraviť. V 19. min puk skončil v Lacovej sieti, no podľa rozhodcu sa tam dostal po zásahu vysokou hokejkou. Do druhej tretiny vykorčuľovali oba tímy s vervou. Už po 19 sekundách Hujsa sám pred Lacom nedal. O 30 sekúnd sa radovali hostia, keď z ľavej strany po prieniku vystrelil na bránku Slovana Hurtaj a puk vyrazený Konrádom poslal do siete Gálik – 0:1. Oheň a síru spustili na zvolenskú bránku Slovanisti od 22. min pri vylúčení Haščáka, no Laco na svojej bránke zatiahol roletu. Zvolenčania však nechceli predať kožu lacno a začali forčekovať domácich v ich vlastnom pásme 2 až 3 hráčmi. Konrád musel likvidovať nebezpečnú strelu nekrytého Suchého. Každá presilovka Bratislavčanov znamenala drvivý tlak, no chladnokrvný Laco odolával až do 37. min. Vtedy po chybe Zvolenčanov v strednom pásme korčuľovala na jedného obrancu dvojica Vaic a Lipiansky, ktorý tvrdou strelou odklial svätyňu hostí – 1:1. Zvolenský gólman dokázal v 2. tretine zlikvidovať 20 striel slovanistov. V úvode tretieho dejstva neuznal rozhodca Konc pre zmenu gól hosťom pre postavenie hráča v bránkovisku. V 44. min prišla ďalšia „hrubica“ zvolenskej defenzívy, Demel našiel na útočnej modrej osamoteného Kuľhu, ktorý nájazd na Laca premenil na gól strelou medzi jeho betóny – 2:1. Vylúčenie hosťujúceho Gálika v 50. min potrestal po peknej kombinácii celej presilovkovej formácie Hujsa – 3:1. Bratislavčania dohrávali zápas v pohode a hosťom už nič nedovolili. Tí sa ešte dve minúty pred koncom zápasu pokúsili o zvrat odvolaním brankára. No 15 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil do prázdnej bránky hostí Vaic na 4:1. Zvolenčania napriek sympatickému výkonu a skvelému Lacovi v bránke opäť nezvládli 3. tretinu a Slovan tak predĺžil víťaznú sériu už na 14 zápasov.

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): „Odohrali sme veľmi podobný zápas ako s Trenčínom. Dostali sme prvý gól, a dosť dlho sme sa trápili, kým sme vyrovnali na 1:1. Potom to bol veľmi nervózny zápas. Až po sérii "nálezov a strát“ puku na oboch stranách dokázal dať Kuľha gól, ktorý priniesol pokoj na naše hokejky. Táto séria víťazných zápasov už utlmuje pozornosť a koncentráciu našich hráčov v zápase, takže prestávku vítame." Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Som spokojný len s prvými dvoma tretinami. Dokázali sme dať prvý gól, ktorý nabudil mužstvo. Žiaľ, Slovan využil hneď prvé prečíslenie dvoch na jedného. Robíme stále rovnaké chyby, ktoré nám potom pokazia rovnaký výsledok. Stále doplácame na nepremieňanie šancí a robíme veľa taktických chýb. Privítali by sme do tímu dobrého strelca, ale tí sa už na našom trhu rozobrali.