Jozef Sliacky Futbal

Šťastné víťazstvo

MFK Lokomotíva Zvolen - Poprad 1:0 (0:0)

MFK Lokomotíva Zvolen – Poprad 1:0 (0:0)

V prvom polčase mali prekvapivo viac hry hostia, ktorým sa darilo prenikať po krídlach. Centre však bezpečne zachytával tradične istý brankár Vreštiak. Zvolenčania si vypracovali prvú šancu až v 17. minúte zápasu, ale strelu hosťujúca obrana odvrátila na roh. V 38. min. skončila lopta v sieti Popradu, ale predtým asistent odmával a hlavná rozhodkyňa Chudá odpískala obsajd. V posledných sekundách prvého polčasu sa ocitol popradský útočník sám pred Vreštiakom, ale prestrelil bránku. Do druhého polčasu vkročili domáci s jasným úsilím rozhodnúť zápas vo svojej prospech, no v rozhodujúcich momentoch zvolenskí útočníci váhali. V 58. min. padol jediný gól zápasu. Po rohovom kope Karakačanov využil zmätok v popradskej obrane a dorazil loptu do siete. Poprad hral vo Zvolene vyrovnanú partiu a v závere sa snažil aspoň o bod. V 73. min. mal Vreštiak šťastie, keď popradský útočník preloboval nielen jeho, ale aj opustenú bránku.

Gól: 58. Karakačanov.

Ďalšie výsledky 9. kola: Bardejov – Vranov na Topľou 2:1, Trebišov – Ružiná 2:0, Stará Ľubovňa 0:2. Ďalšie zápasy sa hrajú v nedeľu.

1. D. Ždaňa        9           7            1            1            21:7            22 2. Zvolen 9 6 1 2 11:6 19 3. Sp. N. Ves       8            6           0            2            16:11           18 4. Podbrezová     8            5            0            3            11:8            15 5. Trebišov        9            4            2           3            9:8            14 6. Dukla BB B    8           3            3            2            8:9         12 7. Košice B         7            3            2            2            9:8            11 8. Žilina B           8            3            2            3            11:14          11 9. Prešov jun.      8            3            1           4         15:­15          10 10. Vranov          9            2            4            3            11:11          10 11. Ružiná            8            2            4            2           9­:10           10 12. Bardejov       8            2            2            4            9:9            8 13. Poprad          9            2            2            5          11­:15            8 14. Humenné        8            2            2            4          6:­10            8 15. Lipany           8           1            2            5            6:7            5 16. St. Ľubovňa   9            0            2            7            3:19 2

V nedeľu 3. októbra o 15,30 hod. hrá Zvolen na horúcej pôde Dolnej Ždane, vedúceho tímu 2. ligy, skupiny Východ.