Stanislav Černák Šport

Stredoeurópsky pohár mládeže: Plavci Carety Zvolen na výbornom druhom mieste

Plavci z klubu Careta Zvolen zaznamenali ďalší cenný úspech. Po nedávnom víťazstve v 1. kole Ligy mládeže získali tento krát v Stredoeurópskom pohári mládeže druhé miesto.

Ilustračný obrázok k článku Stredoeurópsky pohár mládeže: Plavci Carety Zvolen na výbornom druhom mieste

Pretekári Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene absolvovali po víťazstve v 1. kole Ligy mládeže ďalšie preteky. Tento krát cestovali do Nového Jičína , kde sa zúčastnili spolu s klubmi z Čiech a Poľska na 2. kole Stredoeurópskeho pohára mládeže. Careťáci opäť nesklamali a s minimálnou stratou 32 bodov získali pohár za druhé miesto (1. Laguna 1955 bodov, 2. KVŠ Careta 1923 bodov, 3. Nautilus 1770 bodov).

Najúspešnejšia Hrašková

Najviac medailí si z jičínskeho bazéna doniesla v kategórii C (14 – 15 rokov) Zuzana Hrašková, a to dve zlaté a jednu striebornú. Takú istú bilanciu zaznamenala v kategórii E (10 – 11 ročných) Klaudia Korviniová.

„Zhodné umiestnenia, dve strieborné a jedno bronzové, si v kategórii detí do 9 rokov, teda E0 vyplávali Hanka Vasilová a Alan Hausner,“ povedal tréner plavcov Carety Zvolen Milan Valo. V tej istej kategórii získali bronzovú medailu ešte Hanka Hudáková a Jakub Hraško na

V kategórii E sa zo striebra tešila aj Victoria Mináčová, Eva BEDNÁRIKOVÁ zas z bronzového kovu. Dve bronzové medaily si v kategórii D (12 – 13 rokov) vybojoval Michal Vasil, jednu striebornú v Barbora Pálková a Petra Dávidová zas bronzovú medailu. „Z jedného kovu s najcennejším leskom sa tešila Zuzana Erteľová, ktorá bola najrýchlejšia v disciplíne 50 m PP,“ dodal Valo.

Ocenenie aj v trojboji

Ocenení boli aj najlepší plavci v trojboji (súčet bodov jednotlivcov zo všetkých troch absolvovaných disciplín). Z klubu Careta Zvolen si pohár za prvé miesto odniesla Hrašková, za druhé Vasilová, Korviniová, Erteľová a za tretie Pálková, Vasil a Hraško.

Aj napriek druhému miestu je Careta Zvolen v priebežnom poradí po dvoch kolách Stredoeurópskeho pohára mládeže na čele s náskokom 375 bodov. Plavci Carety si tak udržiavajú šancu na celkové víťazstvo.