Jozef Sliacky Hokej

Strelecké prebudenie osem minút pred koncom

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Strelecké trápenie bratislavského Slovana pokračuje. Prehral už šesť zápasov po sebe, pričom v štyroch zápasoch strelil len gól a v dvoch vyšli jeho strelci dokonca úplne naprázdno! Aj dnes v Žiline korigovali debakel až sedem sekúnd pred koncom. Naozaj nezávideniahodná bilancia. Strelecká mizéria však trápi aj Zvolen. V minulom kole na ľade Trenčína prehral 0:1 a dnes vydrel víťazstvo nad predposlednou Skalicou v pomere 2:0. Vo východniarskom derby Poprad vyhral na ľade Košíc 3:2!

V nedeľu hrá Zvolen na ľade rozbehnutej Banskej Bystrice. Že by jej pristrihol krídielka?

Hkm Zvolen – HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Bolo to naozaj vydreté víťazstvo Zvolena, keď góly padli až v poslednej desaťminútovke: na konci 52. minúty Barinka našiel Baláža a ten pohotovou strelou po ľade prekonal Lakosila a 64 sekúnd pred sirénou poistil víťazstvo Haščák, keď sa spolu s Kovářom a Balážom dostal do úniku traja na jedného. Celkovo však zápas veľa herného vzruchu nepriniesol. V 4. minúte netrafil Haščák prázdnu bránu a už v 6. minúte mal Zvolen 94 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov, no bezgólové skóre sa nemenilo. V 11. min. Chvan napálil do žrdky. V 17. min. zaváhal Jarolín, ktorý takisto nedopravil puk do odkrytej zvolenskej bránky. V 26. min. dal Škrečkovi vyniknúť Kutálek. V 37. min. dobýjali skalickú bránku Haščák i Čierny, ale na stave 0:0 sa stále nič nemenilo. A tak – ako sme už spomenuli – zvolenské vykúpenie prišli až osem minút pred koncom. Krátko po prvom zvolenskom góle skúsení hosťujúci hráči Višňovský a Školiak dostali osobné tresty a uľahčili domácim cestu k trom bodom.

**Góly: **52. Baláž, 59. Haščák. **Rozhodovali **Grečko – Bednár, Snášel. Vylúčení 5:5, navyše Višňovský 10 min. a Školiak 10 min. + DKZ, obaja za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia 0:0.

**HKm Zvolen: **Škrečko – Čierny, Juraško, Valach, Hranáč, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Marcinek, Pucher, Škoda – Leskovjanský, L. Jurík, Baláž – Barinka, Otčenáš, Šimurda.

**Ernest Bokroš, tréner Zvolena: **„Pre nás to nebol optimálny výkon. Opäť sa prejavila stará bolesť vo využívaní presiloviek, ale v celej súťaži je Zvolen na 4. mieste v premieňaní presiloviek.“

Ostatné výsledky: Martin – Trenčín 3:1, Žilina – Slovan Bratislava 5:1, Nitra – Banská Bystrica 3:6, Košice – Poprad 2:3.

Dohrávky: Žilina – Trenčín 2:1 sn, Martin – SR 20 6:3, SR – Žilina 2:5

1.Košice 22 15 2 2 3 80:33 51 2.B. Bystrica 21 14 2 2 3 74:41 48 3.Poprad 21 10 2 2 7 65:43 36 4.Zvolen 21 9 2 4 6 63:46 35 5.Slovan 21 9 2 2 8 58:49 33 6.Trenčín 22 9 2 2 9 52:65 33 7.Martin 22 9 1 2 10 63:80 31 8.Žilina 21 8 2 0 11 54:65 28 9.Skalica 21 6 2 1 12 47:67 23 10.Nitra 21 5 2 2 12 52:69 21 ** V nedeľu 31. októbra hrajú:** Banská Bystrica – Zvolen, Trenčín – Poprad, Skalica – Martin, Slovan Bratislava – Nitra, Žilina – Košice.