Jakub Forgács Hokej

VIDEO a HLASY: Dráma na zvolenskom ľade. Hráči HKM otočili zápas s Trenčanmi

Fanúšikovia zvolenského hokeja si rozhodne prišli na svoje! V zápase HKM sa dočkali až siedmich presných zásahov!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a HLASY: Dráma na zvolenskom ľade. Hráči HKM otočili zápas s Trenčanmi

V úvodnej tretine nevyužili domáci hokejisti tri presilovky, hneď v prvej mohol otvoriť skóre strelou z pravej strany Klhůfek, ale Chábera si postrážil priestor pri ľavej žrdi. Na opačnej strane mohol tiež v početnej výhode prekonať Baroša trenčiansky kapitán Dlouhý, no svoje kvality ukázal i zvolenský gólman. Šancí nebolo veľa, zaujala ešte koncovka hosťujúceho Kalináča, či prienik domáceho Kelemena.

Na začiatku druhej tretiny si hokejisti spod Pustého hradu vytvorili tlak, no potom viac hrozila Dukla. Dostala sa do tempa a po nevyužitých šanciach Hossu a Tybora to v tridsiatej minúte vyšlo Marcelovi Hossovi, ktorý tečoval puk po strele Hatalu z pravej strany. Zvolenčania odpovedali z podobnej situácie. Od modrej vypálil Andersons a ujal sa tentoraz teč Klhůfka. Stav 1:1 mohol meniť v presilovke Vellieux, mieril do žŕdky, no mrzieť ho to napokon až tak nemuselo, pretože tri sekundy pred prestávkou vyšla hosťom akcia z ľavej strany, prihrávku Kalináča zužitkoval pred bránkou pohotovo Tybor.

V treťom dejstve sa domácim podarilo vyrovnať náhodným gólom. Od mantinelu z úrovne bránkovej čiary nastrelil Dubeň puk na Cháberu a prepadol mu popri žrdi za chrbát do bránky. Následne Trenčín viac hrozil, šance mali Kalináč i Tybor, ale presadil sa opäť obranca Dubeň. Využil zmätky v defenzíve súpera a z ľavého kruhu aj s prispením Bohunického pokoril druhýkrát trenčianskeho gólmana. To však nebolo všetko, pretože Dubeň zaknihoval nečakaný hetrik. V 54. minúte pri avizovanom vylúčení hosťujúceho hráča napriahol od modrej a z 1:2 bolo jeho zásluhou 4:2. Tím spod hradu Matúša Čáka ešte zdvihol hlavu, znížil švihom v páde Veilleux a vyrovnanie mal na hokejke Ölvecký, strieľal z medzikružia dvakrát, a to i v power-play, no zaskvel sa Baroš.

Hlasy po zápase

Josef Turek, tréner Zvolena: „Prvé dve tretiny to bol vyrovnaný zápas. Som rád, že nás nezlomil inkasovaný gól na konci stredného dejstva do šatne na 1:2. Chcel by som chlapcov pochváliť za výkon v tretej tretine, kde dokázali otočiť nepriaznivý stav a zvíťaziť. Za to som veľmi rád. Ukázali sme v tejto časti hry značnú silu i bojovnosť. Pochválil by som hlavne obrancu Dubeňa. Chytil sa prvým svojím extraligovým gólom a potom mu to tam napadalo.“

Miloš Holaň, tréner Trenčína: „V prvej tretine to nebol pekný hokej, hráči akoby sa oťukávali v tejto komornej atmosfére, ale nám to vyhovovalo, chceli sme hrať čo najdlhšie na 0:0. V druhej tretine sme išli do vedenia, dokonca 2:1, ale neviem prečo sa vždy niečo stane v tretej tretine a my to nedokážeme udržať. Hráčov pritom na to máme. Náš gól na 2:1 tri sekundy pred prestávkou žiaľ nebol povestným klincom do rakvy súpera v tomto zápase, hoci sme si to v podvedomí všetci mysleli. V tretej tretine si aj brankár Chábera vybral slabšiu chvíľu pri vyrovnaní Zvolena. Domáci išli do vedenia a potom si tri body i napriek nášmu zníženiu ubojovali. Chýbalo nám i šťastie v koncovke.“

Lukáš Dubeň, obranca Zvolena a autor hetriku: „Bol to jeden z najlepších zápasov, aké som odohral. Dosiahol som premiérový gól a dokonca aj premiérový hetrik, ale je to zásluha celého tímu, ktorý mi pomohol. Stretnutie bolo ťažké, nezačali sme najlepšie, ale napokon sme sa vzchopili a vyhrali tento zápas. Dnes to padlo mne, hádam nabudúce to bude padať i ďalším mojim spoluhráčom.“

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

• Góly: 36. Klhůfek (Andersons, Valenta), 43. Dubeň (Kelemen, Petráš), 52. Dubeň (M. Ivan), 54. Dubeň (Halama, Petráš) – 30. Marcel Hossa (Hatala, Ölvecký), 40. Tybor (Kalináč, Gašparovič), 56. Veilleux (Marcel Hossa)
  • Rozhodovali: Štefik – Kollár, Rojík
  • Vylúčenia: 4:4
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1002 divákov
  • HKM Zvolen: Baroš – Valenta, Andersons, Demiters, Habšuda, F. Fekiač, Hataš, Dubeň, M. Ivan – – Kňazev, B. Mráz, Klhůfek – Majdan, P. Zuzin, McGregor – Šimíček, Řezač, Mart. Ďaloga – Petráš, Halama, Kelemen
  • Dukla Trenčín: Chábera – Drgoň, L. Kozák, M. Novák, Holenda, Hatala, Bohunický, Ryzák, Albers – L. Novák, R. Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký – D. Novák, Švec, Briestenský

Zdroj: Huste.tv