Jozef Sliacky Hokej

Vstup a pivo zadarmo = najvyššia návšteva

HKM Zvolen - Martin 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Včerajší hokejový zápas Zvolena s Martinom sponzoroval primátor mesta Miroslav Kusein a kandidát na mestského poslanca Ladislav Čierny. Vstup a dokonca i pivo bolo zadarmo, ale domácim to nepomohlo. Martin si odniesol spod Pustého hradu tri body, keď Zvolen zlyhal strelecky a jeho hráči sa ani raz nezapísali do streleckej listiny. Bratislavský Slovan síce doma vydrel remízu s Popradom, ale v predĺžení ťahal za kratší koniec. Jeho situácia je naozaj nelichotivá a Zdeno Cíger na trénerskej lavičke to má naozaj ťažké, keďže v piatok cestuje Slovan na ľad majstrovských a suverénne vedúcich Košíc. Prebudila sa Nitra, ktorá po víťazstve v Martine naplno bodovala aj doma s Trenčínom a na najbližších súperov v tabuľke stráca už len štyri (Žilina), resp. sedem bodov (Slovan). Veľa napovie jej piatkový súboj doma so Skalicou.

HKM Zvolen – Martin 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Vo Zvolene bola najvyššia návšteva v tejto sezóne. Na zápas bol voľný vstup, dokonca aj pivo bolo zadarmo. Zariadil to obranca Ladislav Čierny, lebo kandiduje za poslanca do mestského zastupiteľstva. Hostia prišli do Zvolena oslabení o chorých a zranených hráčov. Najväčšiu šancu mal v 7. minúte Baláž, ale ani zblízka netrafil odkrytú bránku. Domáci hráči boli aktívnejší, brankár Križan si však s ich strelami poradil. V závere tretiny ušla dvojica Markovič – Galamboš, ale ani oni neskórovali. Druhá tretina tiež nepriniesla veľa vzruchu, chýbali gólové šance. V 33. minúte mal dve gólové príležitosti Haščák, ale Križan chytal pozorne. Oživenie v hľadisku prišlo až v 35. minúte, keď v bránkovisku hostí vznikla menšia šarvátka. V závere tretiny boli aktívnejší hostia, ale gól ani v tejto tretine nepadol. V poslednej tretine sa po chybe Puchera dostal do šance Appel, ale nastrelil len brankára Kristína. Gól prišiel až v 44. minúte v presilovke hostí. Hriňa delovkou od modrej čiary poslal puk pomedzi betóny brankára. V závere zápasu hrali domáci power-play a puk do prázdnej bránky poslal Macejka.

Góly: **44. Hriňa, 60. Macejka. **Rozhodovali: Markus, P. Ország – Bundil, Korba, vylúčení: 4:6, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 2512 divákov.

HKM Zvolen: Kristín – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč – Kovář, Haščák, Záhorovský – Barinka, Pucher, Baláž – Škoda, L. Jurík, Otčenáš – Leskovjanský, Zuzin, Marcinek

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: „Nezaslúžili sme si vyhrať, nekorčuľovali sme dobre, presilovky nám nevyšli, nemohli sme sa oprieť ani o jednu päťku. Taký zlý výkon, aký sme podali, taký sme už dávno nemali.“

**Ďalšie výsledky: **Slovan Bratislava – Poprad 4:5 pp, Žilina – Skalica 2:4, Nitra – Trenčín 4:2, Banská Bystrica – SR 20 6:1.

1. Košice 28 18 4 2 3 100:44 67
  2. B. Bystrica 29 18 4 2 5 102:60 64
  3. Poprad 28 14 4 2 8 88:56 52

4. Zvolen 28 12 2 6 8 85:68 46 5. Martin 30 12 1 5 12 78:92 43 6. Trenčín 29 12 2 2 13 72:89 42 7. Skalica 29 11 3 2 13 80:86 41 8. Slovan 28 10 2 3 13 74:75 37 9. Žilina 29 10 2 0 17 71:91 34 10. Nitra 29 8 2 2 17 70:97 30 11. SR 20 17 0 0 0 17 23:85 0

V utorok kolo dohrajú zápasom prvých dvoch tímov Košice – Banská Bystrica a vo štvrtok cestuje Zvolen do Púchova na zápas so slovenskou dvadsiatkou, ktorá zatiaľ nezískala ani bod. V piatok pokračuje Corgoňliga ďalším kolom: Zvolen – Trenčín, Poprad – Martin, Nitra – Skalica, Žilina – Banská Bystrica, Košice – Slovan Bratislava.