Stanislav Černák Šport

Vydarený vstup do novej sezóny: Z úvodného vystúpenia si priniesli 21 medailí

Plutvoví plavci KVŠ Careta Zvolen začali novú sezónu 2014 víťazstvom v 1. kole Slovenskej ligy mládeže v neďalekej Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Vydarený vstup do novej sezóny: Z úvodného vystúpenia si priniesli 21 medailí

Počas uplynulej soboty na Štiavničkách v Banskej Bystrici za účasti 240 pretekárov z 8. klubov zo Slovenska začala prvým kolom ďalšia sezóna Ligy mládeže pre vekové kategórie EO, E, D, C a novovzniknutej Slovenskej ligy pre vekové kategórie B a A v disciplínach PP, RP, BF a DPP (PP – plávanie s monoplutvou, RP – rýchlostné plávanie pod hladinou, BF – plávanie s klasickými plutvami a DPP – dištančné plutvové plávanie).

Plavci z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene si vybojovali v 1. kole Ligy Mládeže 21 medailí, 4 pódiové umiestnenia v štafetách a 2762 bodov, vďaka ktorým toto kolo vyhrali pred ďalším zvolenským klubom Calypso Zvolen. (1. Careta Zvolen 2762 b., 2. Calypso Zvolen 2430 b., 3. Oceán Bratislava 2044 b.).

Najúspešnejšia bola Hrašková

Najúspešnejšou pretekárkou z Carety v tomto kole bola Zuzana Hrašková, ktorá vo vekovej kategórii C (14–15 rokov) získala dve zlaté medaily a jednu striebornú. V tej istej kategórii sa zo striebra a bronzu tešila aj Barbora Pálková.

Z najmladších pretekárov v kategórii E0 (do 9 r.) si Jakub Hraško vyplával jedno striebro a bronz. V kategórii E (10–11 r.) si medaily vybojovali štyria pretekári. Victoria Mináčová jednu zlatú a dve strieborné, Eva Bednáriková po jednej striebornej a bronzovej, Dominik Matej a Hana Vasilová jednu zlatú. „Pre Hanku je to prvá medaila v tejto vekovej kategórii a hneď tá najcennejšia,“ neskrýval radosť tréner plavcov Carety Milan Valo.

Zuzana Nulíčková bola najúspešnejšou „careťáčkou“ v kategórii D (12–13 r.), keď svoju zbierku obohatila o jedno zlato a dve striebra. Jej rovesníčka Ema Šimková si vyplávala prvú zlatú medailu vo svojej kariére a dve bronzové. V tejto kategórii si po strieborné medaily doplávali Michal Vasil a Jakub Pálka.

V štafetách 4-krát na pódiu

Pretekárom spod Pustého hradu z KVŠ Careta sa darilo aj v štafetách na 4×100m PP, kde si vyplávali štyri pódiové umiestnenia. Štafeta v kategórii D (Nulíčková, Šimková, Michalčák, Vasil) obsadila prvé miesto, E0 (Hraško, Danková, Mlynárik J., Mokoš M.) a E (Sopková, Sivek, Hausner, Hudáková) bodovali zhodne na druhom mieste a štafeta v kategórii C (Pálková, Dávidová, Malček, Hrašková) doplávala na treťom mieste.

V Slovenskej lige sa v kategórii B (16–17 r.) presadili pretekárky Veronika Hofbauerová ziskom troch strieborných medailí a Gabriela Michalčáková jednej bronzovej. Obe pretekárky boli zároveň s J. Tučekom a A. Nikolovom členkami bronzovej štafety.

V kategórii A (18+) si jeden bronz vybojovala Erika Lacenová. Štafeta v zložení Lacenová, Lórencovič, Fekiačová a Šáli v tejto kategórii doplávala ako tretia.

„Blahoželám všetkým našim pretekárom k ich výkonom a ďalšiemu víťazstvu v LM,“ povedal tréner Milan Valo a pokračoval, „Hlavne by som chcel pochváliť najmladších zverencov Kristínku Veselú, Sarah Ráczovú, Terezku Danadovú, Katku Dvorščíkovú a Filipka Slováka, ktorí absolvovali svoje prvé preteky a chcem im zaželať veľa ďalších vydarených pretekov!“