Rastislav Búgel Hokej

Začalo sa hokejové play-off: Nitra pokorila úradujúceho majstra

V prvom zápase play-off najvyššej hokejovej súťaže sa na nitrianskom ľade predstavil tím zo Zvolena. Už po 40-tich sekundách hry sa ocitol pred brankárom Zvolena Stümpel, no tesne minul bránu.

Ilustračný obrázok k článku Začalo sa hokejové play-off: Nitra pokorila úradujúceho majstra

Potom domáci prečkali za pomoci niekoľkých skvelých zákrokov brankára Kristana presilovku hostí a v 7. minúte zápasu mohol otvoriť skóre Lukáš Novák, no v presilovej hre domácich netrafil odkrytú bránu hostí. V polovici prvej tretiny dostal puk do brejku Segľa, no blafák na brankára Zvolena Šimka úspešný nebol. V 15. minúte využili hostia presilovú hru, keď dve sekundy pred jej koncom strelou od modrej čiary skóroval Obšut – 0:1.

Nitra otočila

Rovnako v 40. sekunde druhej tretiny prišla Stümpelova chvíľa, za asistencie Tománeka sa dobre zorientoval pred bránkou Zvolena a vyrovnal. Počas celej strednej časti zápasu sa hralo pred brankárom hostí a 38. minúte zaspolupracovali bratia Ručkayovci, po akcii Henricha dostal Nitru do vedenia Jakub – 2:1.

Domáce víťazstvo

V 48. minúte si dobrú streleckú pozíciu vypracovala Stümpelova formácia, no nitriansky veterán Šimka neprekonal. V ďalšom priebehu bola hra rozbitá viacerými vylúčeniami a v 54. minúte využili domáci presilovú hru, keď sa pred bránkou hostí presadil Henrich Ručkay a Nitra viedla dvojgólovým rozdielom. Vzápätí nitriansky štadión ovládli mexické vlny. Nitra si náskok do konca stretnutia udržala a zvíťazila 3:1.

HK Nitra - Zvolen 3:1