Záver júla prinesie do Zvolena poriadnu dávku akcií. Pozrite si TOP 10 týždňa

Ak aj vy chcete prázdninovať naplno, nepreseďte voľné dni doma. Čo všetko sa dá zažiť v uliciach nášho mesta?

Eva Drugdová

Koncert Juraj Hellebrandt

24. júla 2017 o 20.00, Anaháta o.z., Hviezdoslavova 16, Zvolen

Hudobník pochádzajúci zo Slovenska vám predstaví pár skladieb a v prípade záujmu prebehne malý workshop, na ktorom predvedie techniku hry na handpanové nástroje. Juraj vytvára relaxačno-energickú smršť nostalgických a zároveň divokých rytmov a tónov.

Zuzana Suchánková / Koncert v Čajovni na zámku

25.7.2017 o 19.00, Čajovňa na zámku

Zuzana Suchánková patrí k tomu najlepšiemu, čo slovenská scéna ponúka v rámci folkovej a bluesovej hudby. Jej sólové vystúpenie v spojení s jedinečným prostredím nádvoria Zvolenského zámku prinesie príjemný zážitok.

Letné kino SNG na Zvolenskom zámku

25. júla 2017 o 21.00, nádvorie Zvolenského zámku

Letné kino na Zvolenskom zámku ešte stále pokračuje. Aj tento týždeň si budete môcť pozrieť kvalitné snímky klubovej produkcie domácej a zahraničnej filmovej scény. Čakajú vás ešte dve premietania. 25. júla sa môžete tešiť na film Purpurový vrch a 27. júla nevynechajte snímku Toto je náš svet. Letné kino prebieha na nádvorí Zvolenského zámku a v prípade nepriaznivého počasia sa presúva do interiéru.

Stredy v knižnici

26. júla 2017 o 10.00, Krajská knižnica Ľ. Štúra

V krajskej knižnici je každú stredu počas prázdninových mesiacov júl a august v dopoludňajších hodinách od 10.00 do 12.00 pripravený zábavný program pre prázdninujúce deti. Čakajú ich hry, tvorivé dielne a iné aktivity.

Henna v Čajovni na zámku

28. júla 2017 o 13.00, Zvolenský zámok

V Čajovni na zámku sa v piatok popoludní bude konať verejné maľovanie hennou, kde sa môže zúčastniť každý, kto si chce dať niečo vytvoriť.

Deep purple revival

28. júla 2017 o 21.00, Jack's Pub

V piatok večer sa milovníci hudby môžu tešiť na skvelé vystúpenie skupiny Deep purple revival, ktoré sa bude konať v Jack's Pube na zvolenskom námestí.

Dni obce Kováčová

28. – 30. júl 2017, Kováčová

Počas víkendu na Kováčovej nevynechajte poriadnu oslavu, ktorá začína už v piatok večer divadelným predstavením a slávnostným otvorením. V sobotu nebudú chýbať rôzne súťaže a bohatý kultúrny program, no a v nedeľu sa oslavy ukončia slávnostnou omšou a posedením.

Festival GUČA umenia

28. – 29. júla 2017, bývalé Kino Pokrok Zvolenská Slatina

Vo Zvolenskej Slatine sa môžete pozrieť na 5. ročník festivalu GUČA umenia, na ktorom sa kvalitná alternatíva muzika stretáva s divadlom, diskusiami, cestopismi, vizuálnym umením, literatúrou a filmom. Festival už v piatok podvečer o 18:00 hod. otvorí sólo koncertom slovenský pesničkár Nany Hudák. Headlinerom piatkového večera je raperské duo Vec a Škrupo.

Letné jazdecké preteky na Masarykovom dvore

29. júla 2017 o 9.00, Vígľaš Pstruša

Letné preteky v parkúrovom skákaní, sú ďalšími zo série pretekov usporiadávaných na Masarykovom dvore. Príďte sa koncom leta pokochať krásou koní a vychutnať si pestrý letný sprievodný program.

Júlové nedele budú patriť deťom

30. júla 2017 o 17.00, Fun zóna

Každú nedeľu počas prázdnin sa deti vo Fun zóne budú môcť tešiť na skvelý program a výnimkou nebude ani posledná júlová nedeľa. Vašim ratolestiam sa predstaví Divadlo NAtraKY s predstavením Rozprávkový vláčik. Nuda však nehrozí ani nasledujúce týždne a zábavný program pre deti bude pokračovať aj v auguste.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame