Jana Mlynarova Hokej

Zvolen bodoval na domácom ľade

HKM Zvolen zvíťazil na domácom ľade nad Martinom.

Už v šestnástej sekunde úvodného dejstva išiel na trestnú lavicu Polák. Domáci zovreli súpera pred jeho bránou, ale gól nepadol. V siedmej minúte hrali domáci len tri sekundy presilovku a Čierny delovkou od modrej čiary poslal puk do bránky. V trinástej minúte už bolo 2:0, keď Barinka zužitkoval Urbanovu prihrávku.
V 25. minúte nastrelil Themár žŕdku a rozhodca si musel overiť, či nebol gól. Martinčania otvorili hru a tak pribudli na oboch stranách šance. V 39. minúte sa dostal do sólového nájazdu Nedvěd, ale gól nedal. Vzápätí Valach skočil na ľad z trestnej lavice a elegantným blafákom zvýšil na 3:0.
V 44. minúte dostal dobrú prihrávku od Urama Jabrocký, ale ani zblízka Kristína neprekonal. Domáci brankár si tak druhýkrát udržal čisté konto a Zvolen ani v ôsmom domácom zápase nenašiel premožiteľa.

Výsledné skóre v 48 kole extraligy Slovnaft HKM Zvolen a MHC Martin 3:0