Jozef Sliacky Hokej

Zvolen potvrdil, že je remízovým kráľom

HKM Zvolen - HC Košice 1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

V doterajších 34 zápasoch hokejisti HKM Zvolen až jedenásťkrát remizovali, čím jasne kraľujú v slovenskej extralige. Z tých 11 stretnutí získali 15 bodov, čiže len v štyroch uspeli po predĺžení alebo po samostatných nájazdoch. To hovorí suchá štatistika. Aj v nedeľu zohrali s Košičanmi na vlastnom ľade vyrovnaný duel, o ktorého víťazovi sa rozhodlo až v nájazdovej lotérii. Gól, ktorý vsietil Škoda do siete Košíc, bol stým zvolenským v tejto sezóne. Dramatické boli aj ďalšie zápasy nedeľňajšieho kola, až na stretnutie v Poprade, ktorý si už dlhší čas udržuje stabilnú výkonnosť a v tabuľke sa vyšvihol na druhé miesto preskočiac Banskú Bystricu. Naopak pokračuje slovanistické trápenie, keď odišiel naprázdno z martinského ľadu. ** HKM Zvolen – HC Košice 1:2 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)**

V predchádzajúcich vzájomných zápasoch sa vždy tešili z najtesnejšieho víťazstva Košičania a aj vo štvrtom sa predpokladala „ťahanica“ o každú presnú trefu. Účet zápasu otvorili Košičania v 17. min po kolotoči pred Škrečkom, keď spoza bránky Hubovi nahral M. Baláž. Domácich gól zaskočil, dovtedy, aj keď si nejakú prevahu nevynútili, mali viac šancí. Postupne sa pri nich vystriedali V. Baláž, L. Jurík, Kovář i Barinka a aj Juraškov prienik v 12. min i Záhorovského a Zuzinove príležitosti o tri minúty neskôr Košičanov vystrašili. V druhej tretine hostia pridali a karty sa prerozdelili, šancí mali viac, kým Zvolenčania občas v poslednej chvíli sťahovali záchrannú brzdu. V 24. min Frolíkova príležitosť, potom ľahký prienik Šterbáka prinútili Škrečka k dôležitým zákrokom, gól nepridali ani Andrašovský a Jenčík, a tak prišla vytúžená chvíľa pre domácich. V 31. min najskôr pálil Záhorovský do žŕdky, v trme-vrme pre bránkou sa zorientoval najlepšie Škoda a vyrovnal. Škoda mal na hokejke aj ďalší gól, v 37. min v nádejnom postavení mieril vedľa. V tretej tretine, ak chceli pokračovať hostia v obdivuhodnej víťaznej bilancii 14-tich zápasov za sebou na ľade súpera, museli hrať predovšetkým disciplinovane a nie pričasto zohrievať trestnú lavicu. Nepoučili sa však a opäť sa v 43. min oslabili, našťastie pre nich sa Zvolenčanom v početnej prevahe v celom zápase vôbec nedarilo. V 47. min domáci Michal Chovan netrafil v ideálnom postavení bránku a zostávajúce minúty už boli v znamení opatrnosti a snahy nedopustiť sa osudnej chyby. Aj napriek tomu sa Trochta ocitol v 54. min v lákavej streleckej situácii, ktorú vyriešil brankár Hudáček. V predĺžení po vylúčení Škodu premárnili hostia príležitosť a víťaza určili až samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil v 7. sérii košický Miklík.

Góly: 31. Škoda – 17. Huba, rozh. sam. nájazd Miklík. Rozhodcovia Lokšík – Brath, Novák, vylúčení 3:6, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1315 divákov.

**HKM Zvolen: **Škrečko – Čierny, Hranáč, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Juraško, Valach – Kovář, Jurík, Michal Chovan – Barinka, Pucher, V. Baláž – Škoda, Zuzin, Záhorovský – Leskovjanský, Trochta, Otčenáš

Ostatné výsledky: Poprad – Skalica 5:2, Martin – Slovan Bratislava 3:2, Trenčín – Banská Bystrica 2:1, Nitra – Žilina 5:4.

1. Košice 34 23 6 2 3 124:56 83
  2. B. Bystrica 33 19 3 2 9 113:77 65
  3. Poprad 34 18 4 3 9 107:67 65

4. Zvolen 34 13 4 7 10 100:84 54 5. Trenčín 34 15 3 2 14 86:100 53 6. Skalica 34 13 3 3 15 99:103 48 7. Martin 34 15 1 4 14 95:108 51 8. Slovan 34 12 2 5 15 93:90 45 9. Žilina 33 10 3 0 20 79:102 36 10. Nitra 34 10 2 2 20 89:122 36 11. SR 20 20 0 0 1 19 24:94 1

Program na utorok 7. decembra: Žilina – Zvolen, Nitra – Poprad, Košice – Martin, Slovan Bratislava – Trenčín, Banská Bystrica – Skalica.