Peter Handzuš Hokej

Zvolen prehral až v predĺžení

HK Poprad - HKM Zvolen 5:4 pp v 26. kole Slovnaft extraligy. Dnes večer hrá doma s Martinom.

Zvolenčania v tejto sezóne už po ôsmy krát uhrali v riadnom hracom čase nerozhodný výsledok, ale v predĺžení alebo v samostatných nájazdoch až šesťkrát ťahali za kratší koniec. Aj na ľade Popradu sa predviedli pekným hokejom, ktorý sa skončil nerozhodne 4:4 a keďže o víťazovi sa nerozhodlo ani v predĺžení, na rad prišla lotéria v podobe samostatných nájazdov, v ktorej sa šťastena priklonila na stranu Kamzíkov. Z horúceho ľadu Popradu je však pre Zvolen aj bod ziskom a upevnil si ním postavenie na štvrtom mieste tabuľky. Bratislavský Slovan neuspel ani pod novým trénerom Zdenom Cígerom, keď prehral na ľade druhej Banskej Bystrice. Nečakala sa výhra Nitry v Martine.

V nedeľu o 17. hod. hrá Zvolen na domácom štadióne s Martinom a návštevnosť by mala zvýšiť predvolebná propagačná akcia Miroslava Kuseina, opätovného kandidáta na primátora Zvolena, ktorý stretnutie sponzoruje.

Poprad – Zvolen 5:4 sn

Kamzíci sa v prvej tretine ľahko dostali do dvojgólového vedenia, ale keď brankár Kristín na začiatku druhej tretiny vychytal šance domácich útočníkov, karta sa začala obracať. V 26. minúte Baláž znížil, o šesť minút neskôr Škoda vyrovnal a v 35. minúte už bolo 2:3, keď Laco Čierny sa prezentoval bombou od modrej čiary. Do záverečnej tretiny nastúpili domáci s evidentnou snahou zmeniť pre nich nepriaznivý výsledok, v 50. minúte sa im podarilo Lapšanským vyrovnať a o päť minút neskôr Kopecký dostal domáci tím do vedenia. Tri minúty pred koncom však Zvolen Juríkom vyrovnal a vynútil si predĺženie, ktoré však trvalo len jednu minútu a 26 sekúnd, keď Kroták vsietil víťazný gól Popradu.

Góly: **8. Bartečko, 20. Lundberg, 50. Lapšanský, 55. Kopecký, 62. Kroták – 26. Baláž (Pucher), 30. Škoda (Valach), 35. Čierny (Juraško), 55. Jurík (Valach, Záhorovský). **Rozhodovali Lokšík – M. Valach, Gajan. Vyläúčení 7:12, Brejčík 5 + 10 min. + DKZ, Bokroš 10 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

HKM Zvolen: Kristín – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný – Kováč, Haščák, Chovan – Barinka, Pucher, Baláž – Škoda, L. Jurík, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin.

**Ďalšie výsledky: **Martin – Nitra 1:2, Trenčín – Žilina 4:1, Skalica – Košice 3:4 sn, Banská Bystrica – Slovan Bratislava 4:2.

1. Košice 28 18 4 2 3 100:44 67
  2. B. Bystrica 28 17 4 2 5 96:59 61
  3. Poprad 27 14 3 2 8 83:52 50

4. Zvolen 27 12 2 6 7 85:66 46 5. Trenčín 28 12 2 2 12 70:85 42 6. Martin 29 11 1 5 12 76:92 40 7. Skalica 28 10 3 2 13 76:84 35 8. Slovan 27 10 2 2 13 70:70 36 9. Žilina 28 10 2 0 16 69:87 34 10. Nitra 28 7 2 2 17 66:95 27 11. SR 20 16 0 0 0 16 22:79 0

**V ďalších zápasoch sa dnes stretnú: **Slovan Bratislava – Poprad, Žilina – Skalica, Nitra – Trenčín, Banská Bystrica – SR 20. V utorok kolo dohrajú zápasom prvých dvoch tímov Košice – Banská Bystrica a vo štvrtok cestuje Zvolen do Púchova na zápas so slovenskou dvadsiatkou, ktorá zatiaľ nezískala ani bod.