František Varga Hokej

Zvolen priniesol domov výhru

Počas zápasu bolo na oboch stranách horúco. Priležitostí na stelenie gólu bolo mnoho, ale bránkar Ján Laco za svoj chrbát nepustil žiaden puk.

HC Košice – HKm Zvolen 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) Gól: 56. F. Turek (Michal Chovan, Horáček) Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský – T. Orolin, Smrek, 6173 divákov

Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl – Dravecký, Juraj Faith, Vorel – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Šachl, S. Gron, Juraj Sýkora – Šimurda, Mertel, Jenčík Zvolen: J. Laco – Mašlonka, Valach, Juraško, L. Čierny, Pikkarainen, Horáček, Sládok, J. Suchý – Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž – Estrada, P. Pucher, J. Kopecký – Ľ. Hurtaj, F. Turek, Michal Chovan – Kóňa, P. Szabo, Gálik

Prvá tretina bola v Košiciach rozkúskovaná aj pre časté vylúčenia na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus prišiel v 3. min z hokejky Chovana, v presilovke ale Lašáka neprekvapil. Hneď z protiútoku sa z otočky pokúšal nachytať Laca Gron. Ten istý hráč pálil aj v 6. min pri hre štyroch proti štyrom. Neuspel Tabaček, ktorý to skúšal bekhendom. Bez prípravy vystrelil v 12. min Šachl pri vylúčení Horáčka, ale zvolenský brankár pôsobil istým dojmom. Lašák musel zasahovať v 18. min, bez prípravy ho ohrozil Gálik. V prvej polovici druhej tretiny hrali domáci sériu presiloviek, ale bez gólového efektu. Dravecký zblízka pálil, no Laco bol pozorný. Dvakrát to potom skúšal Tabaček, ale zvolenský brankár zasiahol opakovane vynikajúco. V 32. min mohol skórovať Gálik, ale Lašák reagoval včas. Spoľahlivý Laco sa nenechal nachytať ani Faithom, Košičanom zasa pomohla v 34. min žŕdka po strele Estradu. Obrovskú príležitosť mali v 43. min domáci Kledrowetz a Vorel, ale Laco bol neprekonateľný. Rozhodnutie prišlo v 56. min – v oslabení sa Chovan predral cez Tabačeka, našiel osamoteného Tureka a ten zabezpečil Zvolenu tri body.

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Čo povedať po takomto zápase, ked nedáme ani gól? Na začiatku druhej tretiny sme hrali štvorminútovú presilovku piatich proti štyrom a potom takmer dve minúty o dvoch hráčov a nič sme z toho nevyťažili. Rozhodli teda presilovky. Obaja brankári podali vynikajúci výkon. Bez gólov sa však vyhrať nedá.“ Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Ako trénerov nás tešia dve veci: To, že sme získali tri body z tohto zápasu, ale ešte viac, že sme podali veľmi dobrý výkon. Hráči boli veľmi disciplinovaní, bolo tam síce viac faulov, ale vyplývalo to z bojovnosti. V oslabeniach sme hrali výborne.