Peter Handzuš Hokej

Zvolen sa chcel v Poprade bodovo presadiť. Spod Tatier si vezie aspoň bod

Skoro 1500 divákov sa prišlo v Poprade pozrieť aj na nového trénera hostí, Júliusa Šuplera. V zápase, ktorého začiatok domáci podcenili, sa všetko lámalo po oddychových časoch. Milan Jančuška aj Július Šupler mali čo hráčom povedať. Zápas nakoniec rozhodol jediným gólom v nájazdoch Peter Gápa.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen sa chcel v Poprade bodovo presadiť. Spod Tatier si vezie aspoň bod

HK Poprad – HKM Zvolen 4:3 pp a sn (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 32. Štals, 40. Kroták, 56. Nagy, roz. nájazd Gápa – 14. Chovan, 30. Hraško, 31. Brabenec. Vylúčení: 9:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 1471 divákov

Aktivitu na svojich hokejkách držali od začiatku zápasu hostia vedení Popradčanom Júliusom Šuplerom. Vylúčenie domácich pre zdržiavanie hry potrestal v 14. minúte Michal Chovan, ktorého nikým nekrytého našiel Brabenec. Hostia boli aj naďalej lepší, navýšiť skóre sa z dobrej pozície nepodarilo Škvaridlovi.

Aj po prvej prestávke pokračoval nevýrazný výkon domácich „kamzíkov“, za čo ich mohol potrestať Síkela. Jeho gól po telefonickej konzultácii však hlavný rozhodca neuznal pre nedovolenú hru s vysokou hokejkou. V polovici zápasu už obhajca titulu viedol rozdielom dvoch gólov. Hraškova strela od modrej skončila za Sidorovým chrbátom. O necelú minútu zmrazil domácich priaznivcov dobre hrajúci Brabenec – 0:3. Domáca lavička reagovala oddychovým časom, po ktorom vsietil kontaktný gól Juris Štals. Obraz hry sa postupne začal meniť, po oddychovom čase vplyvom častých vylúčení siahli aj tréneri hostí. Tridsať sekúnd pred odchodom do šatne znížil z dorážky pred prázdnou bránou Kroták – 2:3.

V tretej tretine sa rušné momenty striedali pred obomi bránkami. Najprv Sidor vychytal Ľ. Zuzina, aby Šimko na bránkovej čiare zneškodnil Paločkove zakončenie. Záverečná desaťminútovka sa niesla v znamení nervozity a často sa vylučovalo. Poslednú presilovku v riadnom hracom čase využili kamzíci. Pred Šimkom sa najlepšie v 56. minúte zorientoval Marek Nagy a vyrovnal. Rušné záverečné minúty už víťazný gól nepriniesli a na rad prišlo predĺženie.

V ňom mali navrch popradskí hokejisti, zo šancí ale rozhodnutie nevyťažili. Šimko svojich spoluhráčov výrazne podržal. V piatej sérii samostatných nájazdov rozhodol o zisku extra bodu pre Poprad mladík Gápa.

HK Poprad - HKM Zvolen 4:3 sn