Jozef Sliacky Hokej

Zvolen sa potkol na mladíkoch

Slovensko 20 - HKM Zvolen 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

V doterajších 17 zápasoch slovenská dvadsiatka nezískala v Corgňolige ani bode. Včera sa im podarilo uchmatnúť jeden bodík, keď v Púchove zakopli hokejisti HKM Zvolen. Je to ďalšia zbytočná strata Zvolena, ktorý dostal vyrovnávajúci gól štyri sekundy pred koncom.

SR20 – HKM Zvolen 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: **60. Hraško – 10. Otčenáš, 63. Škoda. **Rozhodovali: Ország – Gašparík, Bednár, vylúčení: 6:5, navyše: 25. Kalináč (SR 20) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 214 divákov.

HKM Zvolen: Kristín – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Zošiak – Kovář, Marek Haščák, Marcinek – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – Škoda, L. Jurík, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin.

Prvá vážnejšia príležitosť sa zrodila až v 6. minúte, keď domáci Čerešňák napriahol od modrej čiary a puk sa po jeho strele odrazil od spojnice do ochrannej siete. Hostia odpovedali o tri minúty neskôr. Baláž dostal prihrávku od Barinku, no v rozhodujúcom momente mu puk skĺzol z čepele a bolo po šanci. Skóre zápasu tak otvoril až v 10. minúte hosťujúci Otčenáš, ktorý sa najlepšie zorientoval pred brankárom Riečickým a dorazil za jeho chrbát Leskovjanského strelu. Napriek viacerým vylúčeniam na oboch stranách, hŕstka divákov v druhej tretine gól nevidela. V 52. minúte nariadil hlavný arbiter trestné strieľanie za hákovanie domáceho hráča Hraška. Kovář však trestné strieľanie nepremenil. Necelých päť minút pred koncom nepríjemne vystrelil Šimčák, ale brankár Zvolena Kristín jeho strelu vyrazil na ochrannú sieť. Vzápätí hneď z buly mal hosťujúci gólman šťastie, keď sa Hraškova strela odrazila od brvna nad bránku. V závere tretej časti odvolali domáci brankára a početná prevaha im priniesla ovocie. Štyri sekundy pred záverečnou sirénou prestrelil agilný Hraško všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnávajúcim gólom na 1:0 si vynútil predĺženie. V tretej minúte nadstaveného času rozhodol o výhre Zvolena Škoda, ktorý dorazil Čierneho strelu – 1:2.

1. Košice 29 19 4 2 3 105:46 70
  2. B. Bystrica 29 18 3 2 6 101:63 62
  3. Poprad 28 14 4 2 8 88:56 52

4. Zvolen 29 12 3 6 8 87:69 48 5. Martin 29 12 1 4 12 76:89 42 6. Trenčín 29 12 2 2 13 72:89 42 7. Skalica 29 11 3 2 13 80:86 41 8. Slovan 28 10 2 3 13 74:75 37 9. Žilina 29 10 2 0 17 71:91 34 10. Nitra 29 8 2 2 17 70:97 30 11. SR 20 18 0 0 1 17 23:86 1

V utorok si vedúce Košice poradili aj so svojím najväčším rivalom Banskou Bystricou 5:2. Dnes hrá Zvolen na domácom ľade s Trenčínom. Šlágrom kola je zápas vlaňajších finalistov Košíc a Slovana Bratislava. Zatiaľ čo majster je na čele tabuľky, Slovan klesol až na ôsme, teda posledné postupové miesto.

**Dnes (piatok, 26. novembra) **pokračuje Corgoňliga ďalším kolom: Zvolen – Trenčín, Poprad – Martin, Nitra – Skalica, Žilina – Banská Bystrica, Košice – Slovan Bratislava.