Jakub Forgács Hokej

Zvolen sa tešil z triumfu nad Martinom. Pod Pustým hradom padlo sedem gólov

Na domácom ľade čelili Zvolenčania Martinu. Hráči HKM sa nakoniec radovali z výhry, hoci poriadne tesnej!

Ilustračný obrázok k článku Zvolen sa tešil z triumfu nad Martinom. Pod Pustým hradom padlo sedem gólov

Domáci išli do vedenia už po 80 sekundách. Po strele L. Juríka brankár Dzubina iba vyrazil puk, ktorý chcel odpáliť jeden zo zadákov hostí, no trafil Obdržálka a ten sa šťastne zapísal do streleckej listiny. V ôsmej minúte mal B. Mráz brankára Martinčanov ako na podnose, ale prestrelil. Hráči z Turca ťažili napokon z prečíslenia, ktoré vzniklo keď Dokšin naskakoval z trestnej lavice. Koyš poslal do úniku Rantanena a ten sa nemýlil. Viac z hry mal Zvolen, no nedokázal sa presadiť, hoci Klhůfek a Martin Ďaloga boli v sľubných možnostiach.

Aj v strednej časti pokračovala domáca dominancia, no nečakane udreli hostia. Heizer parádne vystrelil z medzikružia a dostal svoj tím do vedenia. Dlho sa však netešil ani on a ani jeho spoluhráči, pretože Zvolen rýchlo odpovedal. O 41 sekúnd neskôr z ľavej strany pálil L. Jurík a z dorážky sa presadil zblízka Obdržálek. Prešlo ďalších tridsať sekúnd a bolo už 3:2. Tentoraz strieľal z podobnej pozície P. Zuzin a pred Dzubinom operoval a z dorážky skóroval pre zmenu Halama. Hostia sa nezlomili a mohli vyrovnať ak by Koyšovi vyšiel blafák pred Barošom.

V tretej tretine sa nedokázali presadiť obe mužstvá v početných výhodách, nehrali ich dobre. Najväčšiu možnosť mal v hre piatich proti piatim Demiters, ale nepretlačil zblízka puk za gólmana Martina. Podarilo sa to až na opačnej strane Salijovi, ktorý nečakane z ľavej strany poslal puk pod hornú žŕdku Barošovej svätyne a vyrovnal. Zvolenčania však zapli na vyššie obrátky a privodili víťazstvo na svoju stranu. Po presnej prihrávke Zuzina trafil ideálne puk Valenta a obstaral pre ‚bryndziarov‘ tri body.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Martina: „V prvej tretine to bolo vyrovnané, ale v druhej sme boli pod tlakom. Zvolen bol v strednom dejstve lepší, dosiahol v rýchlom slede dva góly a z 1:2 otočil na 3:2. Tam sa zápas zlomil. V tretej tretine sme sa dostali do hry vyrovnávajúcim gólom a je škoda, že sme to neubránili. Domáci išli do prečíslenia, pričom som zdôrazňoval hráčom, aby hlavne neinkasovali, že chceme bod. Súper však skóroval a zvíťazil.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Dôležité je, že sme zápas zvládli. Súper bol silný, hral výborne. Lámalo sa to v druhej tretine, kde sme v rýchlom slede otočili zápas. Pozitívom boli mladíci ako aj Halama, ktorý dal premiérový gól. Teraz to potiahla L. Juríkova päťka a výborne hrala aj štvrtá lajna mladých hráčov, ktorí tam nechali všetko.“

Tomáš Valenta, autor víťazného gólu Zvolena: „Chcel som prihrávať, ale dal som na rady kamarátov a babičky, ktorá mi hovorí, aby som aj ja strieľal a nenahrával iba. Tak som to vystrelil a padlo to našťastie tam. Budem v tejto sezóne asi viac strieľať. Teší ma, že šliape celá lajna a mne to ide vďaka spoluhráčom a celému tímu.“

HKM Zvolen – MHC Martin 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

• **Góly: 2. Obdržálek (L. Jurík, Majdan), 30. Obdržálek (L. Jurík, Majdan), 30. Halama (P. Zuzin), 57. Valenta (P. Zuzin) – 9. Rantanen (Koyš, Pokrivčák), 29. Heizer (Salija), 50. Salija (Koyš)
  • Rozhodovali: Baluška – Kacej, Vyšný
  • Vylúčení: 4:2
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 962 divákov
  • Zvolen: Baroš – Andersons, Valenta, Juraško, Demiters. D. Rehák, Habšuda. M. Ivan, Hataš – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, Obdržálek – P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga – Kelemen, Petráš, Žilka
  • Martin: Dzubina – Salija, Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, M. Fabian – Koyš, Heizer, Bílek – Murček, Galamboš, Pokrivčák – Rzavský, Dokšin, F. Nemček – Poliaček, Surovka, Ambroz

Tréner Podkonický o triumfe Zvolena: Trenčín zahodil veľa šancí a nás podržal Baroš

Majdan po prvom zápase za Zvolen: Je tu super partia, dobrí chalani aj zázemie