Jana Mlynarova Hokej

Zvolen - Slovan Bratislava 0:5

Zvolenský hokejisti prehrali na domácom ľade.

Vo Zvolene začali lepšie hostia, už v 2. min nevyužil Hujsa sólo. V 6. min sa však po Vaicovej prihrávke Lipiansky zblízka nemýlil. Slovanistom vyšiel rýchly protiútok a prekvapili snaživých domácich. Hostia začali dominovať na ľade a vytvárať si šance. V 8. min sa nepresadil Hujsa, o pár sekúnd neskôr sa však ten istý hráč preštrikoval pred zvolenskú bránku, ideálne našiel Demela a bolo 0:2. Zvolenčania sa iba málo dostávali do príležitostí a Rybár nemal veľa práce. Gólman Bratislavčanov si musel poradiť iba s Mäkiahovým bekendom a Liščiakovu dorážkou. Až v druhej tretine domáci zapli na vyššie obrátky a prišli vyložené šance. Prvú z nich nevyužil nikým nekrytý Pikkarainen, potom sa po Turekovej prihrávke zblízka nepresadil Chovan a následne z pravej strany ani Lelkeš. V polovici zápasu po Kopeckého prihrávke spálil tutovku Pavliš, ktorý netrafil prázdnu bránku Slovana. Rozhodca Daniel Konc prvýkrát vylučoval až v 36. min, keď poslal na trestnú lavicu Bohunického, no domáci v presilovke nehrozili. Až po jej skončení išiel sám na Rybára Turek, no prestrelil. Prišiel trest, v 40. min sa zrazili dvaja Zvolenčania pred bránkou, Lipiansky ich obišiel a zavesil puk za bezmocného Laca – 0:3. Aj v treťom dejstve sa presadili iba hráči hostí. Už po 69 sekundách Tesařík vysunul Hunu, ktorý ušiel domácej obrane a Slovan prekonal Laca štvrtýkrát. O necelé dve minúty zvolenský gólman kapituloval opäť, keď sa Kuľha pred bránkou pohral s obrancami Zvolena a zblízka efektne zvýšil na hrozivých 0:5. Laca vystriedal Škrečko, ktorý si udržal čisté konto, hoci čelil ďalším šanciam hosťujúceho tímu – presadiť sa mohol najmä Kuľha. V tretej tretine sa už aj vylučovalo, na trestnú lavicu putovalo 5 hráčov, no celkovo sa pod Pustým hradom odohralo slušné stretnutie.

Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Upozorňoval som hráčov na prečíslenia hostí, no nedali si na ne pozor a práve z nich sme inkasovali dva góly. Až v druhej tretine sme sa dostali do tlaku, mali sme niekoľko šancí, no nedokázali sme poslať puk ani do prázdnej bránky. Naopak, inkasovali sme tretí gól a už sme sa nevedeli dostať do potrebného tempa. Prehra ma mrzí, výkon dvoch fínskych posíl objektívne hodnotiť nemôžem, pretože ešte dnes nemali všetky veci vo Zvolene a majú herný výpadok.“ Antonín Stavjaňa (tréner Slovana Bratislava): "Mali sme dobrý nástup do zápasu. Už v 8. min sme viedli 2:0 pričom Hujsa nevyužil sólo. Vytvorili sme si šance, k zápasu pristúpili moji zverenci zodpovedne, dobre sa na súpera pripravili. V druhej tretine nás síce Zvolen dostal pod tlak, vytvoril si šance, ale podržal nás Rybár. O všetkom rozhodol tretí gól Lipianskeho a potom už nebolo o čom.