Jakub Forgács Hokej

Zvolenčania doma čelili Martinu. Otvorili skóre, no došlo k zvratu

Po víťazstve v Trenčíne hráči HKM vykorčuľovali pod Pustým hradom proti Martinčanom. Ako sa darilo zvolenským hokejistom?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania doma čelili Martinu. Otvorili skóre, no došlo k zvratu
4

Zvolenčania začali zápas dobre. Dostávali sa do šancí a už v 39. sekunde mohol otvoriť skóre Klhůfek. Puk však tečoval hosťujúci Salija, takže sa k nemu pred odkrytou bránkou nedostal ani P. Zuzin. Tento domáci hokejista sa napokon tešil z gólu vo štvrtej minúte. Po strele Krejčího upratal medzi žrde vyrazený puk. Ďalšie príležitosti na zvýšenie vedenia premárnili Ďaloga, McGregor a Klhůfek. Martinčania mali iba jedinú vážnejšiu možnosť v úvodnom dejstve, keď zakončoval z medzikružia R. Varga, no proti bol Baroš.

V strednom dejstve sa strhol nevídaný martinský uragán. Zvolenčania sa iba bránili a brankár spod Pustého hradu sa na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemohol. Čelil šanciam Murčeka, Korostina, Pulliho a Galamboša. Tréner domácich Milan Staš si preto zobral oddychový čas, no ten nepomohol. Tri sekundy po ňom totiž Korostin spomedzi kruhov vyrovnal, keď ťažil z dobrého buly Heizera. Martin mohol ísť aj do vedenia, ak by sa presadil pred bránkou aktívny Varga. Domáci až v 38. minúte pohrozili. M. Novák zoči – voči Corbeilovi neuspel.

Pre opravu poškodeného mantinelu sa záver druhej tretiny dohrával až po prestávke. Počas tohto času sa nič významné nedialo. Po zmene strán však padali góly, a to najmä do zvolenskej bránky po chybách v defenzíve. Prvú využil Varga, ktorý naservíroval puk ako na podnose voľnému Galambošovi – 1:2 a druhú Koyš, keď nebol pokrytý a presadil sa voľný pred odkrytou svätyňou Baroša – 1:3. Štvrtý gól hostí mal na hokejke Varga, ocitol sa sám pred gólmanom HKM, ale neuspel. Všetko si vynahradil v 47. minúte. Išiel do samostatného nájazdu a túto príležitosť už využil – 1:4. Uplynulo iba pár sekúnd a domáci dokázali znížiť po peknej akcii a koncovke Jakubíka z medzikružia – 2:4. Na viac sa však už do konca stretnutia nezmohli, hoci boli aktívnejší.

Milan Staš, tréner Zvolena: „Ukázali sme dve tváre. Prvých desať až dvanásť minút to vyzeralo dobre, napádali sme súpera, vytvárali si šance, mali sme tlak. Potom však prišla letargia. Vstup do druhej tretiny bol zlý. Zobral som oddychový čas, ale nepomohol. Dostali sme o tri sekundy na to gól a už to herne upadalo. Hrali sme bez srdca, bojovnosti. Martinčanom sme v tretej tretine prihrali na tri góly a už sme sa z toho nedostali. Bol to zlý výkon, musíme si to rozobrať.“

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Z našej strany to bol vydarený zápas. Domáci začali aktívne, dostali nás pod tlak, ale obišli sme iba s jedným inkasovaným gólom. Potom sme hru vyrovnali. V druhej tretine sme súpera rozstrieľali a postupne na začiatku tretej pridali dôležité góly, ktoré rozhodli tento zápas. V závere sme Zvolen nepustili do vyložených šancí, ustáli sme aktivitu súpera, takže chlapcom môžem poďakovať za ich výkon.“

Patrik Koyš, útočník Martina (1+1 v zápase): „Prvých desať minút boli lepší Zvolenčania, vybehli na nás, dali gól, ale potom sme to vyrovnali a od druhej tretiny sme boli my jasne lepší. Povedali sme si v šatni, že ak budeme hrať laxne, tak nevyhráme. Išli sme po prvej prestávke na ľad s väčším odhodlaním a bolo to vidno.“

HKM Zvolen – MHC Martin 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

• Góly: 4. P. Zuzin (D. Krejčí, Klhůfek), 47. I. Jakubík (D. Krejčí) – 29. Korostin (Koyš, Heizer), 42. Galamboš (R. Varga), 43. Koyš (Korostin), 47. R. Varga
  • Rozhodovali: J. Konc, Goga – R. Výleta, M. Orolin, yylúčení: 3:1
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1112 divákov
  • Zvolen: Baroš – Hraško, D. Krejčí. M. Novák, Valenta, Plechanov, Andersons, M. Ivan, Habšuda – P. Zuzin, B. Mráz, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, Puliš – McGregor, Petráš, Žilka – Kelemen, I. Jakubík, Mart. Ďaloga
  • Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Brňák, Salija, Pulli, Leško – Korostin, Heizer, Koyš – Surovka, Galamboš, R. Varga – Dokšin, Murček, Kadura – Poliaček, Jurášek, Rusina