Zvolenčania sa dočkali v predstihu. Obnovu Tulskej dokončili 3 mesiace pred termínom

Výmena podlažia, obnova chodníkov aj úprava okolia. Známa ulica na Západe prešla veľkou premenou.

Jakub Forgács

Aj keď pôvodný termín odovzdania zrekonštruovanej Tulskej ulice na zvolenskom sídlisku Západ bol 15. november, vodiči ju môžu využívať už od augusta. Dodávateľ, spoločnosť Doprastav, ju odovzdal zhruba tri mesiace pred termínom. Uviedol to hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška.

Počas rekonštrukcie sa vymenilo celé podložie tejto zvolenskej ulice, obnovili sa chodníky, upravilo sa okolie. Tam, kde to bolo možné, sa vytvorili nové parkovacie miesta.

Keďže obnova ulíc na sídlisku Západ bola veľkou investíciou, bola rozdelená do dvoch etáp. Prvá zahŕňala úsek od Ulice Ľudovíta Štúra až po ulicu Imatra a hotová bola ešte vlani. Druhá polovica od Strážskej ulice po Imatru sa zrealizovala tento rok.

Celá investícia mala podľa pôvodných informácií z mestského úradu stáť 785 950 eur. Akouviedol Svatuška, analýza ekonomických údajov práve prebieha. „Už dnes však vieme, že sa v priebehu rekonštrukcie vyskytli niektoré neočakávané výdavky súvisiace najmä s opravou podložia v niektorých problematickejších častiach ulice.“

Pozrite si v priloženej fotogalérii, ako prebiehala obnova Tulskej ulice!

Zdroj: TASR

Odporúčame