Jakub Forgács Hokej

Zvolenčania v Martine víťazne. V predĺžení rozhodol o triumfe HKM Lušňák

Zvolenčania sa domácim zápasom s Trenčínom dobre naladili. Po triumfe vycestovali do Martina. Ako sa im darilo na ľade súpera?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania v Martine víťazne. V predĺžení rozhodol o triumfe HKM Lušňák
4

V súboji tabuľkových susedov patril úvod stretnutia hosťom. Vo 4. minúte domáci zabudli na L. Nováka na vlastnej modrej, kde sa dostal k puku a blafákom otvoril skóre stretnutia. Martin odpovedal len signalizovanými strelami z väčších vzdialeností, s ktorými nemal Baroš problémy. V 9. minúte však mal šťastie, keď Vargov pokus zastavila konštrukcia zvolenskej bránky. V 12. minúte po akcii Zuzina, ktorý obkorčuľoval bránku a po jeho prihrávke pridal Puliš druhý gól hostí. Martinskí hokejisti zle bránili a nebezpečný Zvolen často ohrozoval Dzubinu. Do kabín odchádzali hostia s dvojgólovým vedením.

Aj druhé dejstvo začali lepšie hostia. Už v 21. minúte Krejčí opečiatkoval martinskú bránku. Domáci potom odpovedali strelami Pulliho a Tabačka, ale Baroš bol namieste. Domáci sa aj v ďalšom priebehu len ťažko presadzovali proti pozorne brániacim Zvolenčanom. Od polovice zápasu mal Martin výraznú prevahu. V 33. minúte sa vyznamenal Baroš, ktorý zneškodnil dve šance Rapáča. V 37. minúte chytil aj pokus Markoviča. Domáci aj hostia nevyužili po jednej presilovke a Zvolen viedol aj po druhej tretine 2:0.

V úvode tretej tretiny sa konečne presadili aj domáci, už po 44 sekundách využil presilovku Varga a potrestal vylúčenie Krejčího. Uplynulo len 67 sekúnd a tešil sa opäť Zvolen, keď predviedol krásnu individuálnu akciu Lušňák – 1:3. Keď sa už zdalo, že si hostia odnesú tri body, prišiel veľký nápor Martina. Iskierku nádeje vykresal v 58. minúte Heizer, keď znížil na rozdiel gólu. O 68 sekúnd sa tešili opäť domáci z vyrovnávajúceho gólu Markoviča, ktorá znamenala predĺženie. O víťazstve hostí nakoniec rozhodol najlepší hráč na ľade Lušňák v 65. minúte.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Prvú tretinu sme hrali nedisciplinovane, z čoho pramenili dva inkasované góly. Ku cti hráčom patrí, že to potom nevzdali. V závere sme hrali už len na dve päťky a maximálnou snahou sme to dotiahli na remízu v riadnom hracom čase. S bodom sme po nepriaznivom vývoji nakoniec spokojní, prehrali sme kurióznym gólom.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Chceli sme zmeniť nepriaznivú bilanciu z doterajších vzájomných zápasov. Čiastočne sa nám to podarilo. Keď sme viedli 3:1, patrilo by sa nám zvíťaziť v riadnom hracom čase. Vyšlo nám to až v predĺžení, lebo sme v závere tretej tretiny doplatili na podcenenie situácie pri striedaní.“

MHC Martin – HKM Zvolen 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)

• Góly: 41. Varga (Kozák, Korostin), 58. Heizer (Rapáč, Pulli), 59. Markovič (Koyš, Heizer) – 4. L. Novák (Hraško, Petráš), 12. Puliš (Zuzin, Krejčí), 42. Lušňák (Puliš, Zuzin), 65. Lušňák (Puliš, Zuzin)
  • Rozhodovali: Goga, Fridrich – Holienka, Kollár
  • Vylúčení: 5:7
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 2000 divákov
  • Martin: Dzubina – Kozák, Pulli, Tabaček, Dvořák, König, Bačik, Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Šalka, Pokrivčák, Rzavský
  • Zvolen: Baroš – Andersons, Krejčí, Hraško, Valenta, Homér, M. Novák, Jurák, Habšuda – Lušňák, Puliš, Zuzin – Klhůfek, Mráz, Majdan – Šišovský, Jurík, Matis – L. Novák, Petráš, Síkela