Jozef Sliacky Hokej

Zvolenčania v poslednej tretine roztrieľali vojakov z Trenčína

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

HKm Zvolen – Dukla Trenčín 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

V prvej tretine mal viac z hry domáci tím. V 5. min Kovář z ľavého kruhu mieril do žŕdky. V 10. min Trenčania nevyužili štyridsaťsedem sekundovú presilovku piatich proti trom. Škrečka poriadne preveril iba Lintner tvrdou strelou spoza kruhu. Domáci diváci si zakričali gól v 12. min., keď po Pucherovom prieniku od zadného mantinelu až pred bránku Hiadlovský nezachytil puk a Michal Chovan zblízka z dorážky otvoril skóre. O dve minúty neskôr mali veľmi dobré príležitosti Barinka a Kovář, ale potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, keď v 15. min. Tybor pekne poslal puk dopredu na korčuľujúceho Valu, ktorý zoči-voči Škrečkovi nezávahal – 1:1. Po prestávke išli Trenčania do vedenia. V početnej výhode strieľal puk Martin Chovan, Škrečko ho iba vyrazil a Hraško si ho nešťastne tečoval do vlastnej bránky. V polovici zápasu mohli Trenčania vyhrávať už o dva góly, keď sa Koložváry s Jánošom úplne voľní dostali pred brankára Zvolena, ale nedokázali ho prekonať. Domácim sa podarilo vyrovnať v oslabení po peknom prieniku Ďalogu a jeho efektnom zakončení spomedzi kruhov. V závere druhej tretiny mal gól na hokejke Trenčan Vala, ale zoči-voči Škrečkovi sa v presilovke nepresadil. V tretej tretine skórovali iba domáci hokejisti. Darilo sa im v presilovke, keď v 42. min po Juraškovej aktivite skóroval zblízka do odkrytej bránky Trenčína Barinka. V 52. min sa dvaja Trenčania zrazili v strednom pásme, Baláž získal puk, prešiel s ním po pravej strane a peknou strelou po ľade prekonal Hiadlovského – 4:2. O 75 sekúnd neskôr sa Zvolenčanom podarilo využiť ďalšiu presilovku, po Barinkovej strele sa presadil zblízka Chovan. V závere zaujal tréner Trenčína Gregor, keď hodil na ľad fľašu a jeho hráčska lavica dostala trest. Zvolenčania boli na koni a ich prevahu v záverečnej časti zdokumentovalo pekné prečíslenie Ďalogu s Barinkom. Obranca Zvolena dal puk strelcovi ako na podnose šesť sekúnd pred záverečným klaksónom.

**Zvolen: **Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Hranáč, Valach, Hraško, Ďaloga, Vosátko – Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, Faith – Baláž, L. Jurík, Zuzin – Marcinek, Škoda, Otčenáš

**Trenčín: **Hiadlovský – MHlavačka, Jarábek, Lintner, Martin Chovan, Turoň, Hruška, od 31. min. Bednár, Ďuriš – Pardavý, Kollár, Melichárek – Tybor, Vala, Filo – Paroulek, Koložváry, Jánoš – Gašparovič, Klíma, Kopecký

**Ernest Bokroš (tréner Zvolena): **„Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Po prvej tretine som mal ťažkú úlohu presvedčiť hráčov, že takéto stretnutie sa dá vyhrať. Vychádzali nám oslabenia, ubránili sme sa dvakrát v troch a viackrát v štyroch a mali sme dnes aj viac šťastia v produktivite. Výsledok si veľmi ceníme.“ Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Takto darovať body po tom čo sme dnes predviedli vo Zvolene, to som už dávno nezažil. Myslím si, že mužstvo, ktoré po dvoch tretinách malo jasne ovládať hru a aj ju ovládalo, tak nemalo predviesť to, čo predviedlo v tretej tretine. Body sme súperovi doslova darovali svojou nedisciplinova­nosťou. Verím, že sa to stalo naposledy.“

**10. kolo: **Zvolen – Trenčín 6:2, Poprad – Martin 5:0, Nitra – Skalica 2:5, Žilina – Banská Bystrica 4:3 sn, Košice – Slovan Bratislava 2:1.

V stredu vyhrali Košice nad Banskou Bystricou po predĺžení 3:2 a Nitra zdolala SR 20 6:0 a vo štvrtok SR 20 prehrala so Skalicou 0:3..

1. Košice 11 7 2 1 1 39:16 26
  2. B. Bystrica 10 6 1 2 1 29:20 22

3. Zvolen 10 5 1 2 2 33:20 19 4. Slovan 10 6 0 1 3 30:17 19 5. Martin 11 5 1 1 4 29:34 18 6. Žilina 11 5 1 0 5 27:30 17 7. Trenčín 11 4 2 1 4 26:30 17 8. Poprad 10 2 1 2 5 20:24 10 9. Nitra 10 2 1 0 7 19:29 8 10. Skalica 11 2 1 1 7 19:31 6

**11. kolo, nedeľa, 3. októbra: **Skalica – Zvolen, Košice – Poprad, Slovan Bratislava – Žilina, Banská Bystrica – Nitra, Trenčín – Martin.

Zdroj: Hokejportal