Jakub Forgács Hokej

Zvolenčania v Žiline neuspeli. Vlci sa ujali vedenia v štvrťfinálovej sérii

Hokejistom HKM sa v treťom zápase nepodarilo nadviazať na domácu výhru. Pod Dubňom ťahali za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania v Žiline neuspeli. Vlci sa ujali vedenia v štvrťfinálovej sérii

Žilinčania začali tretí súboj lepšie a už v 2. minúte Húževka vyskúšal pozornosť MacIntyrea. Po ňom to skúšali aj Hruška a ďalší, ale v 6. minúte Bokroš fauloval Stupku a domáci hneď úvodnú presilovku aj využili. Kapitán Handlovský s pukom rýchlo vošiel do pásma, jeho strelu MacIntyre iba vyrazil medzi kruhy a Húževka už nemal problém trafiť odkrytú bránku. „Vlci“ mohli v 11. minúte aj zvýšiť, ale Pospíšilovu kľučku vystihol zvolenský brankár. Hostia prišli v 14. minúte o obrancu Rossa, ktorý po jednom zo súbojov v rohu klziska so zranením nohy odišiel do šatne. Domáci príkladne bojovali, narúšali rozohrávku hostí už pri ich prechode do stredného pásma a veľa im toho nedovolili. V závere hrali hostia presilovku, ale dobre rozohranú početnú výhodu zrušil Obdržálek, ktorý zbytočne odsúval spadnutú hokejku Handlovského a rozhodcovia sily na ľade vyrovnali.

Skrátenú presilovku „vlci“ nevyužili, ale stále boli aktívnejší a lepší v pohybe i v nasadení. Hostia to skúšali prerušiť tvrdosťou a Flick bitkou s Mazancom, ale pri ďalšom vylúčení, tentoraz Hraška v polovici stretnutia, sa presadil v dorážke Pospíšil a zvýšil na 2:0. Následne sa hralo 4 proti 4 a viac priestoru na ľade využil obranca Žiliny Mendrej, ktorý svoju akciu z vlastnej obrannej tretiny až pred brankára Zvolena zakončil gólom. Neubehli ani dve minúty a Hruška zvýšil zblízka na 4:0. Hostia sa k striedaniu brankárov neodhodlali ani po uragáne domácich, ale stále čelili nebezpečenstvu zo strany „vlkov“. V závere tretiny Žilinčania hrali presilovku, ale spravili chybu a Kytnár v oslabení vykresal gólom iskierku nádeje pre „bryndziarov“.

Domáci si v tretej časti kontrolovali zápas a nedovolili hosťom pomýšľať na zvrat vo vývoji duelu. Hostia sa vybíjali aj vylúčeniami, po ktorých nemali sily na tlak a uľahčili „vlkom“ cestu za víťazstvom. V závere hostia skúsili ešte power play, ale neboli v nej úspešní a diváci v Žiline mohli oslavovať druhé víťazstvo svojho tímu v sérii.

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Do zápasu sme išli, v porovnaní s duelmi vo Zvolene, s odlišnou taktikou. Chceli sme produkovať agresívny a nátlakový hokej, čo sa nám darilo. Prvú tretinu sme vyhrali a mali sme v nej mnoho šancí. Čo sa nám nepodarilo v prvej tretine, podarilo sa nám v druhej, keď sme dali tri góly. Žiaľ, inkasovali sme gól vo vlastnej presilovke, čo nás pribrzdilo, ale všetko sme si v šatni vydiskutovali a poslednú tretinu sme skúsene odohrali. Hostí sme už k ničomu nepustili a zaslúžene sme vyhrali.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Vedeli sme, o čo a s kým hráme. Chýbala nám motivácia a osobná príprava hráčov, aby vstúpili do zápasu s podstatne väčšou vervou, nasadením, agresivitou a väčšou disciplínou. V prvej tretine sme neutvorili na súpera väčší tlak, ale vďaka brankárovi sme to ustáli. Mali sme potom veľa vylúčených, inkasovali sme, a aj keď sme preskupili formácie a snažili sme sa niečo spraviť so zápasom, nepodarilo sa nám to. Žilina bola vo všetkých smeroch rýchlejšia, dynamickejšia, agresívnejšia a zaslúžene vyhrala.“

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

• Góly: 7. Húževka (Handlovský), 30. Pospíšil (Kozák, R. Hruška), 32. Mendrej, 33. R. Hruška (Holovič, Pospíšil) – 39. Kytnár (Ulrych).
  • Stav série: 2:1
  • MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Hatala, Kozák, Andersons, Mich. Roman, Juraško, Mendrej, Mazanec – Pospíšil, R. Hruška, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Rogoň, Ondruš, Stupka – Klimenta
  • HKM Zvolen: MacIntyre – Zeleňák, Ross, Ťavoda, Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Ulrych – Coffman, Steén, Flick – Šišovský, Kytnár, Mich. Chovan – Puliš, Špirko, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis – Kelemen

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja